Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Dubai Metaverse Stratejisini Açıkladı, 1.000'den Fazla Firmayı Çekmeyi Amaçlıyor

Stratejinin 2030 yılına kadar 40.000'den fazla sanal iş yaratılmasını desteklemesi bekleniyor.

19 Temmuz 2022 14:19

Güncellenme: 19 Temmuz 2022 16:18

Dubai liderleri, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (BAE) en kalabalık şehrin dünyanın en büyük 10 metaverse ekonomisinden biri olmasını istiyor.


BAE resmi haber ajansı WAM'da yayınlanan duyuruya göre, Pazartesi günü başlatılan Dubai Metaverse Stratejisi, şehre 1000'den fazla blockchain ve metaverse şirketini çekmenin yanı sıra 2030 yılına kadar 40.000'den fazla sanal işi desteklemeyi hedefliyor.


Duyuruda, "Bu, Dubai'nin ekonomisini daha da artıracak ve BAE hükümetinin blok zinciri şirketlerinin sayısını mevcut sayının beş katına çıkarma vizyonunu destekleyecektir” denlidi.


Dubai'nin veliaht prensi ve Dubai Yürütme Konseyi başkanı Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum, Dubai emiri Muhammed bin Rashid Al Maktoum'un direktifleri doğrultusunda tasarlanan metaverse stratejisini açıkladı. 


BAE devlet bakanı Omar bin Sultan Al Olama'ya göre, metaverse'nin BAE'nin "yenilikçi çözümler sağlama, insanların hayatlarını olumlu yönde etkileme ve şehri yeni ekonomik fırsatlar sunan, yapay zeka ve dijital ekonomi alanında dünya çapındaki en akıllı merkezlerden birine dönüştürme" çabalarını yönlendirmesi bekleniyor.


Duyuruya göre, metaverse'ü kolaylaştıran sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR), şu anda BAE'de 6.700 kişilik istihdam yarattı ve ülke ekonomisine yaklaşık 500 milyon dolar katkıda bulunuyor.


2020 PricewaterhouseCoopers (PwC) raporu, VR ve AR teknolojisinin 2030 yılına kadar BAE ekonomisine 4 milyar dolar ekleyebileceğini öngörüyor.


BAE, büyük bir metaverse oyunu yapmaya girişen son yönetim oldu. Temmuz ayında, Çin şehri Şangay, 2025'in sonuna kadar 350 milyar yuan (52 milyar dolar) değerinde bir metaverse ekonomisi inşa etmek için kendi stratejisini ortaya koy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk