Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Dubai Merkezli Virtuzone, Binance Pay Aracılığıyla Kripto Ödemeleri Kabul Edecek

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto ödemeleri hizmeti veren Binance Pay’i kabul eden şirketlerin sayısı giderek artıyor

30 Ağustos 2022 13:15

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 17:19

Şirketlere kurulum aşamasında danışmanlık hizmeti veren Dubai merkezli şirket Virtuzone, Binance Pay aracılığıyla yapılan kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.


Pazartesi günü yapılan basın açıklamasında Binance’in iş geliştirme ve stratejik ortaklıklardan sorumlu yöneticisi Nadeem Ladki, “Virtuzone’un kripto para ödemelerini kabul etme ve Binance Pay’i sistemlerine entegre etme kararı, Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirket kurmak isteyenlerin gelişimine ve inovasyonlarında çıtayı yükseltecek” diye konuşuyor.


Kripto para borsası Binance’in temassız kripto para ödeme hizmeti veren iştiraki Binance Pay, aralarında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDC gibi 40’tan fazla kripto parayı destekliyor. Platformla hem uluslararası hem de kullanıcılar arasında yapılan para transferlerin anlık gerçekleşmesi ve üçüncü taraflardan doğacak işlem maliyetlerinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.


Bir kripto merkezi haline gelmeyi hedefleyen Dubai geçtiğimiz aylarda Sanal Varlıklar Regülasyon Otoritesi’ni hayata geçirmiş, kripto dostu bir dizi yasa çıkmıştı. Söz konusu değişiklikler arasında birçok kripto para borsasına işletme ruhsatı verilmesi yer alırken, bu hamleyle Emirlik’te faaliyet gösteren şirketlerin kripto ödemelerinin benimsenmesi hızlandırıldı.


Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Ja Otel Grubu, Majid Al Futtaim ve lüks gayrimenkul geliştiricisi Damac’ın da yer aldığı şirketler Binance Pay’i kullanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Zekâ Ağlarında Gizlilik Labirenti: Gözetim Toplumu Çerçevesinde AI ve Blockchain İlişkisi

3 Aralık 2023 15:00

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk