Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Do Kwon Kırmızı Bülten’le Aranacak İddiası

Terraform Labs’in kurucu ortağı Do Kwon’u yakalamak için kırmızı bültene başvurulacağı iddia edildi.

19 Eylül 2022 12:23

Güncellenme: 19 Eylül 2022 13:01

Financial Times’ın haberine göre Güney Kore, blok zinciri protokolü ve ödeme platformu Terraform Labs’in nerede olduğu bilinmeyen kurucu ortağı Do Kwon için Interpol’den kırmızı bülten çıkarmasını talep etti.


  • Kırmızı Bülten, hakkında arama emri çıkartılan kişiyi dünya çapında aramak, yerini tespit etmek iade işlemleri bitene kadar gözaltında tutmak amacıyla çıkartılıyor. Bu bülten 195 ülkenin polis kuvvetlerine gönderiliyor.

  • Interpol, konu hakkında CoinDesk’in görüş talebine henüz yanıt vermedi.

  • Singapur Polis Kuvvetleri Cumartesi günü Kwon’un artık bu şehirde olmadığını teyit etti.

  • Güney Koreli savcılar 14 Eylül’de Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkarmış ve bundan birkaç gün sonra da pasaportunu iptal etmişti.

  • Bir Güney Kore vatandaşı olan Kwon’un farklı ülkelerden vatandaşlıkları olup olmadığı ise bilinmiyor.

  • Kwon, kaçmadığını, yetkililerle iş birliği içinde oluğunu ve hiçbir şey saklamadığına dair bir tweet atmıştı.

  • Ayrıca, sadece arkadaşlarının, bulaşacağı kişilerin ya da birlikte GPS bazlı Web3 oynadığı insanların kendi GPS koordinatlarını bilebileceğini, diğer kişilerin bunu bilmelerine gerek olmadığını da yazdı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk