Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Coinbase, Fransa’dan Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı Onayı Aldı

Üçüncü en büyük kripto borsası, ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile tartışırken, sektör için net politikalara sahip ülkelerde düzenlenmek istediğini söyledi.

22 Aralık 2023 10:32

Güncellenme: 22 Aralık 2023 10:57

Kripto borsası Coinbase (COIN), Fransa'da Sanal Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı olarak kayıt yaptırdığını ve ülkede “bireysel, kurumsal ekosistem ürün ve hizmetleri” sunmasına izin verildiğini açıkladı.


Finansal Piyasalar Otoritesi'nden (AMF) alınan onay, stabilcoin ihraççısı Circle'ın, Fransa'nın kripto işletmelerini çekmeye çalıştığı için düzenleyicilerin şartlı kayıt verdiğini söylemesiyle aynı gün duyuruldu.


CoinGecko'ya göre Coinbase, işlem hacmine göre üçüncü en büyük kripto borsası ve Binance ile Bybit’in hemen arkasında yer alıyor. Borsa, onay ile birlikte dijital varlıkların saklanması ve dijital varlık ticareti hizmetleri verebilecek.


Fransa, ABD'de mevcut olandan daha fazla düzenleyici netliğe sahip ortamlar arayan kripto şirketlerini çekmeye oldukça hevesli. Avrupa Birliği, kısa bir süre önce gelecek yıl 27 ülkeden oluşan blokta yürürlüğe girecek olan geniş kapsamlı Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatını yasalaştırdı.


Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan kripto sektörüne yönelik kurallar talep ediyor ancak SEC, bunu “yersiz” olarak tanımlıyor. Bununla birlikte borsa, sektöre dair net politikalara sahip ülkelerde düzenlenmek istediğini belirtiyor.


Daha Fazla Oku

    CoinbaseFransaabdSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk