Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Coinbase Borsası, Kripto Verimi ve Staking Ürünleri Üzerinde SEC Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

Şirket, yatırımcılara Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan "soruşturma celpleri" aldığını söyledi.

11 Ağustos 2022 09:34

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 10:49

Halka açık kripto borsası Coinbase Global (COIN), ABD menkul kıymet düzenleyicileri tarafından token listeleme süreçlerinin yanı sıra staking programları ve getiri üreten ürünleri hakkında soruşturma altında. Şirket bu durumu en son üç aylık raporunda açıkladı.

 

Coinbase, 10-Q formunda "Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan, Şirketin varlıkları listeleme süreçleri, listelenen belirli varlıkların sınıflandırılması, staking programları, stablecoin ve getiri sağlayan ürünleri de dahil olmak üzere belirli müşteri programları, operasyonları, mevcut ve amaçlanan gelecekteki ürünler hakkında belgeler için soruşturma celpleri ve talepleri aldı" dedi.

 

Açıklama, Coinbase'in sesli (ve yakından düzenlenen) bir ABD kripto şirketi olarak karşı karşıya kaldığı sıcaklığın altını çiziyor. Bazı tokenların menkul kıymet olmadığı ve bu nedenle SEC'in amacından muaf olduğu inancı da dahil olmak üzere birçok cephede baskı altında. SEC, içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlanan eski bir Coinbase çalışanına karşı devam eden davasında farklı bir duruş sergiledi.

 

Yine de Coinbase, dosyalamada bu soruşturmaların Coinbase'in finansal durumu üzerinde " olumsuz maddi bir etkisi olmayacağına" inandığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk