Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Çin, Dijital Yuan’ı İlk Kez Menkul Kıymet Ticaretinde Kullandı

Çin, geçtiğimiz hafta e-CNY uygulamasına, kullanıcıların çevrimdışı ödeme yapabilmelerini sağlayan bir özellik eklemişti.

17 Ocak 2023 13:51

Güncellenme: 17 Ocak 2023 15:26

Çin Merkez Bankası, dijital yuan’ı (e-CNY), ilk kez menkul kıymet satın almak için kullandı.


China Securities Journal'ın haberine göre, yatırımcılar bu hamle ile Soochow Securities mobil uygulaması aracılığıyla menkul kıymet satın almak için e-CNY'yi kullanabilecekler.


Çin Merkez Bankası'nın dijital para birimini (CBDC) geliştirme süreci rekabette olduğu diğer ülkelerden daha uzun sürerken, ülke geçtiğimiz hafta içinde e-CNY'yi ilk kez nakit dolaşımına dahil etmişti.


Medya kuruluşu Yicai Global’ın raporuna göre, Çin Merkez Bankası, e-CNY ödeme uygulamasına, kullanıcıların çevrimdışı ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni bir işlev eklemiş oldu.


2022 yılı Ekim ayında, alımdaki yavaşlamadan kaynaklı olarak e-CNY işlemleri 14 milyar dolar seviyesine inmişti.


Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu’nun yayınladığı rapora göre, dünyadaki çoğu ülke CBDC çalışmalarını sürdürüyor ve birçok merkez bankası on yıl içinde kendi CBDC’sini yayınlamayı planlıyor.


Bahamalar, Nijerya, Doğu Karayipler ve Jamaika CBDC yayınlayan ülkeler oldular.
Daha Fazla Oku

    Çindijital yuane-CNYçin merkez bankası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Deloitte, Dijital Lojistik Hizmetlerinde Kilt Blok Zincirini Kullanacak

7 Aralık 2023 15:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk