Layer 2

E-Bülten

Politika

Celsius, Müşterilerinin Fonlarını İade Edecek

Celsius, “Earn” ve “Borrow” müşterilerinin fonları haricinde bahsi geçen fonların aslında iflasın bir parçası olmadığını söyledi.

2 Eylül 2022 11:16

Güncellenme: 2 Eylül 2022 12:57

Celsius Network, operasyonlarını yeniden yapılandırma ve yeniden başlatma çabaları hakkında devam eden soruları ele almak için olacak duruşma öncesinde, mevduat sahiplerinin fonlarını Perşembe günü erken saatlerde kendilerine iade etmek için başvuruda bulundu.


Celsius'un yaklaşık 58,300 kullanıcısı var. Kullanıcılar toplu olarak 210 milyon doların üzerinde para yatırdı ve 15,680 müşterisi yaklaşık 44 milyon dolar değerinde “Pure Custody Asset’lere” sahip. Davayı denetleyen New York Güney Bölgesi İflas Mahkemesi, 6 Ekim'de düzenlenecek bir duruşmada bu konu hakkında konuşacak.


Celsius'un başvurusu, 64 kişilik organize bir grubun da yaklaşık 25 milyon dolarlık fonlarını geri almak için mahkemeye dilekçe vermesinden bir gün sonra geldi. 


“Earn” ve “Borrow” ürünlerini kullanan Celsius müşterilerinin aksine, mevduat hesabı olan müşteriler hala kripto varlıklarının sahipliğini koruyorlar. Celsius sadece depolama sağlayıcısı olarak hareket ediyor. Bu nedenle, bu fonlar Celsius'un mülküne değil, müşterilere ait kalmış oluyor.


Celsius, para çekme işlemlerinin sınırlı bir şekilde yeniden açılması için başvuruda bulundu ve her müşterinin bu koşullara uygun olmayacağını söyledi


“Tüm Geri Çekilebilir Varlıklar için borçlular, müşterilerin Borçlanma Programı (Borrow Program) kapsamındaki kredileri geri ödeme yükümlülüğü de dahil olmak üzere, müşterilere borçlu oldukları yükümlülüklere karşı ne ölçüde alacaklının borcu tahsil etme hakkına sahip olabileceğini de göz önünde bulundurmaları gerekir. Bu durumda Borçlanma Programı kapsamında para çekme işlemlerinin yeniden başlatılması, içeride parası olan müşterileri oldukça rahatlatıyor”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk