Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Brezilya Senatosu Genel Kurulu, Kripto İşlemlerini Düzenleyen Tasarıyı Onayladı

Milletvekilleri Meclisi tarafından oylanacak tasarı, onaylanması halinde yürütme organı tarafından veto edilebilecek

27 Nisan 2022 12:33

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:28

Paulo Alves, Andrés Engler


Brezilya Senatosu genel kurulu, salı gecesi kripto işlemlerini düzenleyen bir tasarıyı onayladı.


Senatör Flávio Arns tarafından önerilen tasarı, oylanmak üzere Brezilya Milletvekilleri Meclisi'ne sunulacak. Tasarı onaylandığı takdirde, yürütme organı bunu veto etme yetkisine sahip.


Tasarı metni, Brezilya finansal sistemine karşı işlenen suçlar için diğer finansal kurumlarla aynı sorumluluklara tabi olacak kripto şirketlerine yönelik olarak "sanal hizmet sağlayıcılar" nitelendirmesini içeriyor.


Tasarı onaylandığında, Brezilya Sermaye Piyasası Kurumu'nun ilk coin arzları (ICO) hariç kripto pazarını denetlemesinin önüne geçecek. Buna karşın tasarı, yürütme organının kripto sektörünü denetlemek için bir kurum tesis edeceği maddesini içeriyor.


Brezilya Senatosu'nun ekonomik işler komitesi, senatörler Styvenson Valentim ve Soraya Thronicke tarafından sunulan diğer iki kripto para tasarısını rafa kaldırarak Arns'ın tasarısını Şubat ayında onaylamıştı.


Tasarı ayrıca, sanal varlıklarla işlenen ve iki ila altı yıl arasında hapisle cezalandırılan yeni bir suç kategorisi de oluşturuyor. Orijinal metin, dört ila sekiz yıl arasında bir ceza öneriyordu, ancak Senato Başkanı Rodrigo Pacheco'nun talebi üzerine bu ceza indirildi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk