Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Borsalar, Kanada Düzenlemelerine Karşı Farklı Aksiyonlar Alıyor

Gelişmeler, kripto para borsalarına uygulanan kuralların katılaştırıldığı sırada yaşandı.

30 Mart 2023 10:41

Güncellenme: 30 Mart 2023 11:41

Coinbase, ülkede kripto para borsalarına uygulanan kuralların katılaştırılması kararıyla Kanada’da devam etme konusunda düzenleyicilerle görüşüyor. Bununla birlikte, rakibi Binance’in ülkedeki işlemlerini durdurması muhtemel gözüküyor.

ABD merkezli Coinbase, Kanada’da iş yapmaya devam etmek için gerekli lisansı almayı düşünüyor.

Coinbase’in İletişim Yöneticisi Elliott Suthers, CoinDesk’e yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Uluslararası yol haritamızın temellerinden birini oluşturan Kanada piyasasına sadık kalmaya devam ediyoruz.”

Bununla birlikte, kurucusu bir Kanada vatandaşı olan Binance, borsanın “henüz kesin planlar yapmadığını” söylüyor. Bu yazının yayımlanmasından sonra CoinDesk’e ulaşan başka bir Binance sözcüsü ise, borsanın “Kanada Menkul Kıymetler yöneticileriyle aktif olarak iletişimde olduğunu” belirtti.

Kanada, katılaştırılacak kripto kurallarına rağmen devam etmek isteyen şirketler için 24 Mart’a kadar süre vermişti. Kripto borsası OKX, bu ayın başlarında Kanada’dan çekildiğini açıklayan şirketlerden olmuştu.

Crypto.com Kanada’da kalmaya devam edeceğini açıklarken, Blockchain.com ülkedeki işlemleri sona erdireceğini bildirdi. Müşterilerine işlemleri durduracağını açıklayan diğer bir isim Deribit oldu.

Kraken’in ise yakın bir zamanda açıklama yapması bekleniyor.

22 Şubat’ta açıklanan yeni düzenleyici kurallar, gözetim altında tutulan varlıkların ayrıştırılmasını gerektiriyor. İpotek, bazı trade’ler ve kredili menkul kıymet işlemlerindeki kurallar da katılaşıyor. 


Daha Fazla Oku

    CoinbaseBinanceKanadakripto borsaları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ian Allison

Ian Allison is a senior reporter at CoinDesk, focused on institutional and enterprise adoption of cryptocurrency and blockchain technology. Prior to that, he covered fintech for the International Business Times in London and Newsweek online. He won the State Street Data and Innovation journalist of the year award in 2017, and was runner up the following year. He also earned CoinDesk an honourable mention in the 2020 SABEW Best in Business awards. Ian graduated from the University of Edinburgh. He holds ETH.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk