Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Boris Johnson, Başbakanlıktan İstifa Etti

İstifanın ülkenin kripto endüstrisi için dostane bir ortam yaratma planlarını geciktirmesi muhtemel.

7 Temmuz 2022 14:49

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 15:18

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Başkan Yardımcısı Whip Chris Pincher'ın atanmasıyla ilgili skandalın ortasında bir dizi bakanın hükümetini bırakmasının ardından istifa etti. Başbakanlık ofisinin bulunduğu '10 Numara' önünde kameralar karşısına geçen Johnson, Türkiye saati ile 14.30'da istifa ettiğini duyurdu. 


Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak ve Sağlık Bakanı Sajid Javid halkın "Düzgün bir şekilde yürütülecek bir hükümeti" ve "dürüstlüğü" hak ettiğini söyleyerek Salı günü istifa eden ilk ve en üst düzey yetkililerdi. Sky News, Perşembe sabahına kadar yaklaşık 60 hükümet üyesinin istifa ettiğini bildirdi.


Johnson, Downing Caddesi'ndeki evinin önünden yaptığı bir yayında, "Parlamento Muhafazakar Parti'nin iradesi, bu partiye yeni bir lider olması gerektiği ve buna katılıyorum. Westminster'da sürünün hareket ettiğini gördük, hareket ediyor. Ve dostlarım, siyasette hiç kimse uzaktan vazgeçilmez değildir" dedi.


Çarşamba günü, Nisan ayında İngiltere'yi "kriptoya açık" olarak niteleyen Şehir Bakanı John Glen de istifa etmişti. Pincher'ın atamasının ele alınmasına ve Johnson'ın "kötü yönetimine" daha açık bir şekilde işaret etti. Hükümet ayrıca Covid kapanmaları sırasında yasadışı partiler vermekle suçlandı.


İstifaların kripto mevzuatında gecikmelere yol açması muhtemel. İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe Çarşamba günü yaptığı açıklamada, düzenleyicilerin sabitcoin mevzuatına ilişkin planlarının hükümet kargaşası nedeniyle zaten ertelendiğini söylemişti. 


Nisan ayında Glen ve Sunak, kripto mevzuatı paketleri için planlarını açıklamış ve Hazine o zamandan beri sistemik stabil paraları düzenleme konusunda bir istişare yayımlamıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Boğaları, Dikkat! Bakır Altına Karşı Geliyor

24 Temmuz 2024 11:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk