Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

BoE, CBDC Ekibi Kurma Aşamasına Geldi

Aranan pozisyonlar arasında Dijital Sterlin Güvenlik Yapılanması ile Dijital Sterlin Çözümleri bulunuyor.

10 Nisan 2023 08:13

Güncellenme: 10 Nisan 2023 08:22

Sunday Times’ın haberine göre, İngiltere Merkez Bankası (BoE), merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirmek amacıyla 30 kişiden oluşacak bir ekip kurmak için kolları sıvadı.


Geçtiğimiz Şubat ayında, Birleşik Krallık merkez bankası ve maliye bakanlığı, dijital sterlin’le ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarına hız verdiklerini açıklarken yapılan çalışmalarla ilgili halktan değerlendirme istemişti.


Projeye Britcoin adı verilmesine rağmen, BoE dijital sterlinin, dağıtılmış defter teknolojisini kullanıp kullanmayacağı konusunda net bir kararları olmadığını belirterek projeye bir isim takılması konusunda çok istekli olmadığını göstermişti.


Bankanın web sitesinin kariyer bölümünde, Dijital Sterlin Güvenlik Yapılanması ile Dijital Sterlin Çözümleri ilanları yer alırken, her iki iş için de maaş olarak 80.000 sterlin (99.000 dolar) ödeme yapılacağı belirtilirken Birleşik Krallık Hazinesi, Ocak ayında Merkez Bankası Dijital Para Birimi Başkanı için ilan vermişti.


Sunday Times’a gore, CryptoUK Ticaret Derneği Yönetim Kurulu danışmanı Ian Taylor, “Planlanan 30 kişilik bir ekip, dijital sterlin çalışmaları için son derece önemli görünüyor. Etkisini ve merkez bankasının son derece ciddi olduğunu gösteriyor” dedi.


Daha Fazla Oku

    Boeİngilterecbdcdijital sterlin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk