Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

BOE Araştırmacıları, Büyüyen Bir Metaverse'in Düzenleyiciler Tarafından Tanınması Gereken Sistemik Riskler Oluşturduğunu Söylüyor

Araştırmacılar, metaverse büyürse, kişilerin kriptoya, bankalara ve finansal kurumlara daha fazla güvenmesinin sonucu daha çok kullanmalarına sebebiyet verebileceğini söyledi.

10 Ağustos 2022 13:39

Güncellenme: 10 Ağustos 2022 16:12

İngiltere Merkez Bankası araştırmacıları, düzenleyicilerin metaverse’in olası artan kullanımının yarattığı sistemik risklerin farkında olmaları ve bu riskleri azaltmaya hazır olmaları gerektiğini söyledi.

 

Salı günü bir blog yazısında, açık bir metaverse gelişirse, dijital varlıklardan kaynaklanan mevcut risklerin sistemik finansal istikrar sonuçları olabilir, söylendi. BoE, uluslararası finansal gözlemci Finansal İstikrar Kurulu ve bankacılık düzenlemeleri için küresel standart belirleyici olan Basel Bankacılık Denetim Komitesi de dahil olmak üzere düzenleyici kurumlar, potansiyel kripto risklerini sınırlamak için standartlar ve düzenlemeler belirlemek istiyor.

 

Ekonomist Owen Lock ve politika analisti Teresa Cascino, "Metaverse'de veya başka herhangi bir ortamda kriptonun yaygın olarak benimsenmesi, sağlam tüketici koruma ve finansal istikrar düzenleyici çerçevelerine uyulmasını gerektirecektir" dedi.

 

Metaverse, insanların blokchain’e bağlı NFT’leri kullanarak dijital mülk alıp satabilecekleri sanal bir gerçekliktir. Bazıları bunu, insanların iş sahibi olduğu gerçek dünyanın dijital bir temsili olarak görüyor. Sanatçılardan bazıları galeriler kurdular, ünlüler ve hatta bankalar da bu akıma kapıldı. Şubat ayında, Morgan Stanley tarafından 5 trilyon dolarlık bir fırsat olarak tanımlandı.

 

Araştırmacılar, daha büyük bir metaverse, kişilerin servetlerinin daha büyük bir bölümünü kriptoda tutabileceği ve daha fazla şirketin kripto ödemelerini kabul etmeye karar verebileceği anlamına geliyor. Finansal kurumlar ve bankalar kriptoya maruz kalmalarını artırmaya karar verebilir.

 

Bunun da ötesinde, araştırmacılar, kripto pazarının kötü performans göstermesi ve metaverse aktivitesinin düşmesi durumunda metaversede çalışan kişilerin işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

 

Araştırmacılar, "Bu nedenle önemli bir adım, düzenleyicilerin kripto varlıklarının sistemik duruma ulaşmadan önce metaversede kullanımından kaynaklanan riskleri ele almalarıdır" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftanın Öne Çıkanları Solana (SOL) ve Cosmos (ATOM) Oldu

8 Mayıs 2024 09:40

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk