Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Bitcoin Destekçisi Ziya Sadr, Tahran’da Tutuklandı

Sadr'ın arkadaşı Nima Yazdanmehr, CoinDesk'e İranlı Bitcoin eğitimcisinin 19 Eylül'de Tahran'da tutuklandığını söyledi.

10 Ekim 2022 13:52

Güncellenme: 10 Ekim 2022 14:02

Sadr'ın arkadaşı Nima Yazdanmehr, CoinDesk'e yaptığı açıklamada Sadr'ın 19 Eylül'de Tahran’da tutuklandığını söyledi. Sadr'ın, 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin öldürülmesinin ardından yapılan hükümet karşıtı protestolar sırasında tutuklandığı bildirildi.


Sadr popüler bir Bitcoin eğitimcisi, YouTuber ve teknolojinin savunucusudur. Ziya Sadr, Bitcoin içeriğini Farsça'ya çevirmiştir.


Yazdanmehr’ın açıklamasına göre, Sadr şu anda Fashafouyeh Hapishanesi'nde tutuluyor ve ailesi ve yakın arkadaşlarıyla temas halinde.


Sadr protestolar sırasında İran hükümeti tarafından tutuklanan binlerce İran vatandaşı ve aktivistinden sadece biri. Sadr'ın Bitcoin’i desteklemesiyle tutuklanması arasında bir ilişki olup olmadığı bilinmiyor. 


CoinDesk’e konuşan çok sayıda kaynak Sadr'ın tutuklandığı sırada protestoda yer almadığını söyledi.


Sadr'ın Pazar günü kefaletle serbest bırakılması planlanıyordu fakat protestolardan kaynaklanan kitlesel tutuklanmalardan dolayı İran genelinde kefalet talepleri ertelendi.Yazdanmerh, Sadr'ın Twitter hesabının yakın zamanda güvenilir bir taraf tarafından devre dışı bırakıldığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eli Tan

Eli, CoinDesk için NFT'leri, oyunları ve metaverse'i kapsayan bir haber muhabiridir. St. Olaf Koleji'nden İngilizce derecesi ile mezun oldu. ETH, SOL, AVAX ve CoinDesk'in 1000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde birkaç NFT'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk