Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

BIS, CBDC Testinin Başarılı Sayıldığını Söyledi

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Çin, Tayland ve Hong Kong'u kapsayan pilot uygulama aracılığıyla 22 milyon doların üzerinde döviz toplandığını söyledi.

28 Eylül 2022 10:19

Güncellenme: 28 Eylül 2022 13:22

BIS Salı günü yaptığı açıklamada, birden fazla Asya merkez bankası dijital para birimini (CBDC) içeren projenin başarılı olduğunu ve 22 milyon doların üzerinde döviz işlemlerini kolaylaştırdığını söyledi.


BIS LinkedIn'de, ilk kez yapılan ve dağıtık defter teknolojisi kullanılan denemenin Çin, Hong Kong, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden merkez bankaları tarafından desteklendiğini ve 23 Eylül'de tamamlandığını söyledi.


Dünyanın dört bir yanındaki birçok yargı bölgesi, bir merkez bankası dijital para birimi oluşturmayı amaçlıyorancak her türlü geri dönüşte devlet destekli fiat'ın bugün sıklıkla maliyetli olan sınırlar arasında hızlı ve güvenli ödemelere izin verdiğinden emin olmak istiyor.


Kasım ayında yayınlanan bir açıklamada, Goldman Sachs, HSBC, Societe Generale ve Çin'in devlete ait en büyük altı kredi veren kurumunun mBridge olarak bilinen projede yer alan 20 ticari banka arasında yer aldığı belirtildi.


BIS, Ekim ayında ayrıntılı bir rapor yayınlanacağını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Prim Endeksi: Bitcoin’in Yükselişi ABD’deki Talebin Gücünden Kaynaklanıyor

16 Şubat 2024 10:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk