Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Birleşik Krallık’ın Regülasyon Yol Haritası FTX Çöküşünden Etkilenmeyecek

Ekonomi Bakanı Andrew Griffith, FTX çöküşünün ülkesinin kripto merkezi olma yolunda kararlı yolundan saptırmayacağını söyledi.

1 Aralık 2022 17:53

Güncellenme: 1 Aralık 2022 18:03

Birleşik Krallık Ekonomi Bakanı Andrew Griffith FTX çöküşüyle ülkesinin kripto sektörünün merkezi olması için kararlılıklarında değişen bir şey olmadığını söyledi.


Perşembe günü Edinburgh’te bir konferansta söz alan Griffith “Program dahilinde ilerlemeye devam ediyoruz ve ben de sektörü dinlemek ve kaydedilen gelişimleri paylaşmak adına kripto grubunun liderliğini sürdürmeye devam ediyorum” dedi ve ekledi: “Evet, kriptonun geleceği hakkında soru işaretleri var fakat temelinde yatan teknolojinin potansiyelini görmezden gelmek ahmaklık olur.”


Selefi John Glen Birleşik Krallık’ın kripto yol haritasını Nisan ayında hazırlamıştı. Boris Johnson’ın başbakanlığı döneminde maliye bakanlığını yürüten Glen, kabine üyelerinin peş peşe istifasıyla dağılan Johnson hükümetinden istifa etmişti. Glen yeni hükümette Hazine Bakanı olarak görev yapıyor. FTX’in geçen ayki çöküşünden beri kanun yapıcılar kripto düzenlemelerine daha şüpheci yaklaşmaya başlamış ve parlamentoda sektör hakkında soru işaretleri doğmuştu.


Griffith “Benim açımdan kripto piyasasında yaşanan son olaylar regülasyonların daha zamanlı, net ve etkili bir şekilde yapması gerekliliğini ortaya koyuyor. Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası kripto varlıklar ve stabilcoin’leri düzenlemek adına bir çerçeve çiziyor. Bu yılın sonlarına doğru kripto varlık piyasasında emsal bir dünya lideri ülke olarak danışmanlık vereceğiz” diye konuştu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk