Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Birleşik Krallık Düzenleyicileri Yeni Piyasalar Yasasında Stabilcoinler İçin Kurallar Getirecek

Parlamentoya sunulacak finansal hizmetler ve piyasalar tasarısı, ödeme aracı olarak stablecoin kullanımına ilişkin kuralları içeriyor.

20 Temmuz 2022 14:42

Güncellenme: 20 Temmuz 2022 17:35

İngiltere'deki düzenleyiciler, Çarşamba günü parlamentoya sunulacak tasarıda sabit paraları kullanma kuralları getiriyor.


Kurallar, Brexit sonrası Birleşik Krallık finansal sistemini güçlendirmeyi amaçlayan ve uzun süredir beklenen finansal hizmetler ve piyasalar yasa tasarısının bir parçası olarak önümüzdeki saatlerde parlamentoya sunulacak.


Hükümet daha önce kripto paranın ülkenin ekonomik rekabet gücünü daha geniş olarak artırma konusunda Brexit sonrası stratejisinde rol oynayacağını söylemişti. 


Nisan ayında, Birleşik Krallık Hazinesi, ülkeyi küresel bir kripto merkezine dönüştürmeye yardımcı olacak bir dizi girişimi açıklamıştı. Duyuru, tüketicilerin ödemeler için stabilcoinleri güvenle kullanmalarına izin verecek yeni kurallar vaat etti.
Ancak kripto dostu maliye bakanı Rishi Sunak ve üst düzey Hazine yetkilisi Jon Glen'in istifaları sonrası kripto piyasasındaki gerileme planların hayata geçirilmesini riske etti. 


Mayıs ayında, 18 milyar dolarlık stabilcoin terraUSD'nin çöküşü, Birleşik Krallık merkez bankasını benzer kripto varlıkları düzenleme planlarıyla ilgili bir dizi görüş yayınlamaya yöneltti ve bankaya, başarısız olan iflas prosedürlerini denetlemek için yöneticiler atama yetkisi verilmesini önerdi. 


Temmuz ayı başında ise İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe, kabine değişikliği sonrasında  kripto düzenlemeleriyle ilgili haberlerde bir gecikme olduğunu iaçıkladı ancak Ağustos yaz tatilinden önce stablecoin kuralları ile ilgili söz verdi.


Salı günü, yeni atanan maliye bakanı olarak ilk konuşmasında yeni tasarıyı açıklayan Nadhim Zahawi, çerçevenin "Kripto varlıkları güvenli bir şekilde benimserken İngiltere'nin teknoloji için lider bir merkez olarak konumunu güçlendirdiğini" söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk