Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

BAE, Kripto Şirketlerinin Lisans Başvurularını Kabul Etmeye Başlıyor

Zorunlu lisanslama rejimi, BAE’deki mali serbest bölgelerde mevcut bir lisansı olmayıp ülkede hizmet vermek isteyen tüm şirketlere uygulanacak.

18 Nisan 2023 15:50

Güncellenme: 18 Nisan 2023 16:30

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) federal menkul kıymetler düzenleyicisi, ülkede kripto hizmetleri sağlamak isteyen şirketlerin lisans başvurularını kabul etmeye başlıyor.

BAE’nin mali serbest bölgelerinde lisansı olan şirketler hariç ülkedeki tüm sanal varlık hizmet sağlayıcılarının, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SCA) onay alması gerekecek. Lisanslama rejimi, geçen yıl BAE Bakanlar Kurulu’nun kripto sektörünü düzenleme kararı sırasında konuşulmuştu. Onaylanması ise geçtiğimiz pazartesi gerçekleşti. Bu yılın başlarında SCA, sektörü düzenleme rolünü üstlenmişti.

Dubai ve Abu Dabi de dahil yedi emirlikten bazıları, halihazırda yürürlükte olan kripto lisans framework’lerine sahip. Yerel endüstri de Dubai’nin yakın zamanda açıkladığı rejimini benimsiyor.

Duyuruya göre, Dubai’de faaliyet göstermek isteyen şirketlerin, SCA onayına ek olarak Sanal Varlıkları Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) da bir lisans alması gerekecek.

Yetki almak isteyen şirketlerin “operasyonel verimlilik ve esneklik” göstermesi şart. Ayrıca bu şirketlerin operasyonel standartları da karşılaması bekleniyor.

Duyuruda, sanal varlık kurallarının 2022’den beri güncellendiği de belirtildi. Sanal varlıkların aracılık ve gözetimi gibi finansal faaliyetlerinin yanı sıra yeni bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı kategorisi eklendi.


Daha Fazla Oku

    DubaiBirleşik Arap Emirlikleri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Piyasa Gözlemcileri Caitlyn Jenner’ın Token’ına Şüpheyle Yaklaşıyor

27 Mayıs 2024 16:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk