Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance'in Kurucusu Changpeng Zhao’nun Cezası Bugün Belli Olacak

Savcılar Zhao’nun üç yıl hapis cezası almasını istiyor.

30 Nisan 2024 17:54

Güncellenme: 1 Mayıs 2024 15:27

Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, hapse girip girmeyeceğini, girecekse de ne kadar süreyle hapis yatacağını bugün öğrenecek.


Eski kripto yöneticisi, geçtiğimiz kasım ayında normalde 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek bir durum olan Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekten suçlu bulundu. Suçunu itiraf etmesi ve iş birliği nedeniyle, ceza yönergeleri hesaplaması aslında yaklaşık 18 aya düşecekti. Mahkemenin Denetimli Serbestlik Bürosu tarafından sunulan rapor ise beş ay önerdi. 


Şu anda ABD Adalet Bakanlığı ve savunma ekibi çok farklı görüşlere sahip: Adalet Bakanlığı, federal yargıçtan Zhao'nun anlaşmada belirtilenin iki katı olan üç yıl hapis cezasına çarptırmasını istedi. Avukatlar ise hapis yerine şartlı tahliye ve ev hapsi talep ediyor.


Savunma dosyası, bir güvenlik şirketinin Zhao'nun evinin nasıl güvence altına alınabileceğine dair açıklamasını da içeriyor.


Zhao ve avukatları, anlaşmada tahmini olarak 50 milyon dolarlık bir para cezası ödemeyi kabul etti. Ancak Bloomberg, Zhao’nun toplamda 43 milyar dolar değerinde varlığı olduğunu öne sürdü. 18 aydan fazla hapis cezasına çarptırılırsa, Zhao cezaya itiraz edebilir.


Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Zhao'nun suçlamasını kabul ettiği gün 4,3 milyar dolarlık para cezası ödemeyi kabul etti.


Daha Fazla Oku

    Binancechangpeng cz zhaokripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk