Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance’in Kurucusu Changpeng “CZ” Zhao ABD’de Mahsur Kaldı

Geçtiğimiz ay Zhao federal suçlamaları kabul etmişti.

8 Aralık 2023 10:35

Güncellenme: 8 Aralık 2023 11:48

Federal yargıcın kararı kesin: Binance'in kurucusu ve eski CEO'su Changpeng Zhao (CZ), dava süreci boyunca Birleşik Arap Emirlikleri’ne dönemeyecek.


Banka Gizliliği Yasasını ihlal etmekle suçlanan ve suçlamaları kabul eden Zhao’nun davasının Şubat 2024’te görülmesi planlanıyor. 175 milyon dolarlık bono ile serbest bırakılan eski CEO’nun 5 milyon dolar değerinde varlığı teminat olarak alındı. Zhao'nun kefaleti başlangıçta kendisinin, çocuklarının ve eşinin yaşadığı BAE'ye dönmesine izin veriyordu, ancak savcılar, kaçma riski olduğunu ve ABD’den ayrılmaması gerektiğini savundular.


Washington’ın Batı Bölgesi Bölge Yargıcı Richard Jones da Adalet Bakanlığı ile aynı fikirde olacak ki şöyle bir karar aldı:


“Sanık, çoğu durumda hükümetin önergesinin reddedilmesine neden olacak gerekçeler dile getirdi. Bununla birlikte, sanığın serveti ve BAE ile iade anlaşmamızın olmaması göz önüne bulundurulduğunda, hükümetin önergesi kritik bir hâl aldı. Buna ek olarak, sanığın ailesi BAE’de ikamet ediyor ve ABD ile borsa dışında bir bağı bulunmuyor. Sanık ceza süresinin azaltılmasını talep edeceğini belirtse de, hükümet 18 aya kadar hapis cezası isteyebilir. Sonuç olarak, sanığın yüzleşeceği bu karar ehemmiyetsiz bir ceza olmayacak.” 


Potansiyel olarak 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalan Zhao, suçunu kabul ettiği gerekçesiyle hapis cezasını 10 aya düşürebilir.


Daha Fazla Oku

    Binanceadalet bakanlığıZhao

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk