Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Zhao, CFTC Davasını “Gerçeklerin Eksik Okunması” Olarak Nitelendirdi

Changpeng Zhao yazdığı blog yazısında, dava dosyasında şirket sorunlarının çekildiği yerlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Ayrıca yalnızca iki Binance hesabı olduğunu ekledi.

28 Mart 2023 09:41

Güncellenme: 28 Mart 2023 10:21

Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, Pazartesi günü yayımladığı blog yazısında dava dosyasının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Zhao, böyle bir davayı beklemediklerini ve hayal kırıklığı yaşadıklarını bildirdi ve ekledi: “Şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirilme şekline katılmıyoruz.”

Dava dosyasında, Binance’in bitcoin (BTC), ether (ETH), litecoin (LTC), tether (USDT) ve Binance USD (BUSD) gibi kripto paralarla vadeli işlemler gerçekleştirdiği söylendi. Ayrıca CZ’nin önerisiyle çalışanların VPN kullanarak konumlarını yanlış bildirdiği de belirtildi.

CZ, dev borsanın know-your-customer (müşterini tanı) programı da dahil olmak üzere uyumluluk teknolojisini tanıttı.

Borsanın uyum ekibinde 750 kişi olduğunu ve birçoğunun daha önce düzenleyici kurumlarda çalışmış olduklarını yazdı. Şirketin dünya çapında 16 lisans ve tescile sahip olduğunu da ekledi.

CFTC’nin iddialarına göre Binance.US, erişimlerini ve operasyonlarını gizlemek adına kendine ait bir sistem geliştirdi.

Yapılan basın açıklamasında CFTC Baş Hukuk Müşaviri Gretchen Lowe, borsanın iç sohbetlerine ve e-postalarına atıfta bulunarak Binance’in eylemlerini “ABD yasalarına kasıtlı uyumsuzluk” olarak nitelendirdi.

Dahası, Binance’in ABD’deki müşterilerini hükümet kısıtlamalarından kaçınmaları için çeşitli yöntemler kullanmaya teşvik ettiği iddia edildi. İddialara göre Binance, ABD’li müşterilerine düzenlemelerden kaçınmak için gerçek konumlarını gizlemek adına VPN kullanmalarını önerdi.

Zhao, blog yazısında Binance’in 90 günlük trading politikasını vurguladı. Çalışanların son satın alımlarından sonraki 90 gün içerisinde coin satmalarına izin verilmediğini açıkladı: “Bu yöntem, herhangi bir çalışanın aktif olarak trade yapmasını önlemek için. Ayrıca çalışanlarımızın vadeli işlemlerde işlem gerçekleştirmesine de izin vermiyoruz.”


Daha Fazla Oku

    BinanceCZCFTC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


James Rubin

James Rubin, CoinDesk'in Batı Kıyısı merkezli ABD haber editörüdür. Diğer kuruluşların yanı sıra Milken Enstitüsü, TheStreet.com ve Economist Intelligence Unit için yazılar yazdı ve editörlük yaptı. Aynı zamanda Urban Cyclist's Survival Guide kitabının yazarlarındandır. Az miktarda bitcoine sahiptir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası Bitay'da Üst Düzey Atama

27 Eylül 2023 19:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk