Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Binance’e Yanlış Finansal Bilgi Verme Suçlaması

Dimplx Limited, yanlış beyan iddiasıyla, Binance'in Birleşik Krallık'taki yan kuruluşundaki mülkiyet hissesinin mahkeme kararıyla değerlemesini isteyebilir.

13 Ekim 2022 10:03

Güncellenme: 13 Ekim 2022 12:05

Kripto para borsası Binance, hissedarın mülkiyet hissesini yanlış temsil ettiği iddiasıyla Birleşik Krallık'taki yan kuruluşunun ortak sahibinin eleştirilerine uğradı.

Küresel ticaret platformunun Birleşik Krallık'taki yan kuruluşu konumundaki Binance Digital Limited, Binance Digital'in hissedarı Dimplx’in yöneticilerinin açıklamalarına göre yöneticilerine göre çok yanlış mali tablolar açıkladı.

Dimplx yöneticileri tarafından 28 Eylül'de Birleşik Krallık şirket kayıt masasına verilen rapora göre, Binance Digital'in cirosu, varlıkları, vergi borçları, net kârları ve borçları doğru bir şekilde temsil edilmedi.

Ticaret hacimleri kıyaslandığında dünyanın en büyük kripto borsası konumundaki Binance bu tür tartışmalara çok da yabancı değil. Borsa, İngiltere, Japonya, Özbekistan ve İsrail’in de içinde bulunduğu birçok ülkeden uyarı alırken özellikle İngiltere’de faaliyet gösterme yetkisi bulunmadığı için ülkenin mali düzenleyicisi tarafından yakından takip ediliyor.

Dimplx, yayınladığı yıllık raporda, yöneticilerin, 30 Aralık 2020'de biten döneme ilişkin denetimden geçmiş Binance Digital mali tablolarının doğru olmadığını ve Dimplx'e tahsis edilen sermayeyi yanlış kaydettiklerini iddia etti. 

Rapoun devamında, 14 Nisan 2022'de dosyalanmış aynı döneme ait değiştirilmiş mali tablolar hakkında, “Dimplx Limited'in Binance Digital'deki hissesinin bugünkü gerçek değerini belirleyebilmek için oldukça güvensiz” ifadelerine yer verildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk