Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Behnam: Kripto Uygulamasını Genişleteceğiz

CFTC Başkanı Rostin Behnam, ajansın hızla artan sayıda vakayla karşı karşıya olduğunu ve kripto sahtekarlığını ele almak için kaynaklar ekleyeceğini açıkladı.

20 Mayıs 2022 12:56

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:06

Wall Street Journal’ın haberine göre, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılık ve manipülasyon vakalarını ele alma çabalarını artıracak ve uygulamaya kaynaklar ekleyecek .


CTFC Başkanı Rostin Behnam, Chainalysis Links konferansında yaptığı açıklamalarda CFTC'nin artan bu tür artan sayıda vakalarla karşı karşıya olduğunu söyledi.


Ajans, geçtiğimiz mali yıl içinde, 2015'ten bu yana dijital varlıkları içeren yaptırım eylemlerinin toplam sayısının yaklaşık yarısı olan 23 kriptoyla ilgili dava açtı.


Rostin Behnam video konferanstaki açıklamasında, "Protokol açıkları, kimlik avı saldırıları, savunmasız insanları avlama eylemleri ve diğer hileli ve manipülatif planlar sebebiyle dijital varlıklarda on milyonlarca dolarlık kayıpla ilgili durumlar fazlasıyla yaygınlaştı” dedi.


Behnam, geçen Ekim ayında gerçekleşen bir oturumda, CFTC'nin kripto uygulaması için birincil sorumluluğu almaya hazır olduğunu belirtimiş, bu komitenin CFTC için yetkiyi genişletmeyi tekrar gözden geçirmesinin ve düşünmesinin önemli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.


Söz konusu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun birincil polis rolünü üstlenmesi gerektiğine inanan milletvekilleri ve düzenleyiciler arasında önemli bir tartışma konusu haline geldi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


James Rubin

James Rubin, CoinDesk'in Batı Kıyısı merkezli ABD haber editörüdür. Diğer kuruluşların yanı sıra Milken Enstitüsü, TheStreet.com ve Economist Intelligence Unit için yazılar yazdı ve editörlük yaptı. Aynı zamanda Urban Cyclist's Survival Guide kitabının yazarlarındandır. Az miktarda bitcoine sahiptir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk