Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Behnam, Bitcoin’in CFTC Yönetmeliği Uyarınca Fiyatının İki Katına Çıkabileceğini Söyledi

CFTC başkanı Rostin Behnam, kripto borsaları da dahil olmak üzere banka dışı kurumların düzenleyici kesinlik koşullarında "geliştiğini" savundu.

29 Eylül 2022 11:45

Güncellenme: 29 Eylül 2022 12:47

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu başkanı Rostin Behnam Çarşamba günü yaptığı açıklamada, CFTC liderliğindeki düzenlemenin kripto sektörüne  önemli faydaları olabileceğini söyledi.


Behnam, NYU Hukuk Fakültesi'ndeki bir konuşmasında katılımcılara "İyi düzenlenme yapılırsa büyüme gerçekleşebilir" dedi. "CFTC tarafından düzenlenen bir piyasa olursa Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir."


Yıllar boyunca, CFTC ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto sektörü için en iyi düzenleyicinin rolü konusunda bir yarış içerisinde oldu. Her ikisi de kripto şirketleri için resmi rehberlik konusunda çok isteksiz davrandı, yasal düzenlemeler yerine yaptırım eylemleri yoluyla emsal oluşturmayı seçtiler.


Behnam, net bir düzenleyici çerçevenin olmasının kurumsal yatırımcıların pazara girmesinin önünü açabileceğini savundu.


CFTC'yi denetleyen Senate Agriculture Committee,liderleri tarafından sunulan iki taraflı bir tasarı da, CFTC'yi kripto sektörü için birincil düzenleyici olarak konumlandırmak üzerineydi. Bu şekilde ajansın kripto spot piyasalarını denetleme yetkisini genişletecek ve kripto firmalarının CFTC'ye kaydolmalarını gerektirecektir 


Behnam Perşembe günü yaptığı açıklamada, tasarıyı desteklediğini ve CFTC'nin kriptoları düzenleme zorluğunu aşmasının kritik önem taşıdığını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 19:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk