Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Bankman-Fried Ailesi, FTX'in Açtığı Davanın Reddedilmesini Talep Etti

Her ikisi de Stanford Hukuk Fakültesi'nde profesör olan Bankman ve Fried, oğullarının FTX ile güvene dayalı bir ilişkisinin olmadığını savundu.

17 Ocak 2024 10:24

Güncellenme: 17 Ocak 2024 11:21

Sam Bankman-Fried'ın ebeveynleri Joseph Bankman ve Barbara Fried, iflas eden kripto para borsası FTX’in dolandırıcılıkla transfer edildiği iddia edilen fonları geri almak için açtığı davanın reddedilmesi talebinde bulundu.


FTX, Eylül 2023'te Bankman ve Fried'dan "milyonlarca doları geri almayı" amaçladığı belirtmişti. İki aydan kısa bir süre sonra, oğulları Bankman-Fried, müşterileri ve Amerika Birleşik Devletleri'ni dolandırmayı da içeren yedi suçlamadan suçlu bulundu. Cezalandırılması için ise mart ayı bekleniyor.


Stanford Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Bankman ve Fried, Bankman'ın FTX ile bir vekalet ilişkisi olmadığını ve "bir direktör, yönetici veya yönetici olarak görev yapmadığını" savundu. 15 Ocak'ta yapılan mahkeme başvurusunda, FTX ile muhtemel bir vekalet ilişkisi olsa bile, vekalet görevinin ihlal edildiğine dair iddialar için yeterli delil sunulmadığı belirtildi.


Ayrıca mahkeme dosyasına göre, Bankman ve Fried'ın oğullarının dolandırıcılığa karıştığını "biliyor olduğu veya bilmesi gerektiği" yönündeki savunma yeterli değildi. Başvuruda, ebeveynlerin "belirli eylemlerin bir vekalet görevinin ihlaline yol açacağını bildiklerine" dair "gerçek bilgiye" sahip olduklarını gösteren somut gerçeklerin gerektiği argümanı yer aldı.


FTX, Eylül 2023’te açtığı davada ebeveynlerin ne kadar tutarda bir parayı kötüye kullandığını net bir şekilde belirtmedi. Ancak Bankman’ın FTX Vakfı’nda kıdemli danışman olarak yıllık 200.000 bin dolar maaş aldığı, Bahamalar’daki mülk için 18 milyon doların üzerinde para harcadığı ve Stanford Üniversitesi’ne 5,5 milyon dolarlık bağış yaptığı bildirildi. Üniversite, bu bağışları iade edeceğini belirtti.


Daha Fazla Oku

    SBFFTXdolandırıcılıkbankman fried

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 19:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk