Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Bakan Nebati’den Kripto Düzenlemesi Kapıda Mesajı

“Kripto varlıklarla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz”

1 Kasım 2022 17:08

Güncellenme: 1 Kasım 2022 17:22

TRT Haber’e katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto varlıklarla ilgili düzenlemelerin yakında hazır olacağını söyledi.


Bakan Nebati “Amacımız kriptodan vergi toplamaktan ziyade, kripto varlıkların dünyada konuşulduğu bir dönemde bunlarla ilgili soru işaretlerinin ortadan kaldırıldığı genel bir düzenlemenin yapılması. Bunlar içerisinde tanımlamalar yapılarak, herkesin aynı kavramdan aynı ifadelerden aynı anlamı çıkarmaları sağlandığı bir üst yapı oluşturuluyor” diye konuştu.


“Bizim açımızdan bu iş bitti”


Söz konusu üst yapıyla ilgili geçen yıldan beri çalışmalar yapıldığını hatırlatan Bakan Nebati şöyle devam etti: “Hazırlandı ve sürekli güncelleniyor. Bizim açımızdan bu iş bitti. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Bey’in başkanlığında kripto yasasıyla ilgili çok daha ayrıntılı bir derleme yapılıyor. Bu derlemelerden sonra da Meclisimiz bunu alıp değerlendirme imkanına kavuşacaktır.”


Ankara’da bir süredir kripto düzenlemesi hakkında çalışmalar yürütüldüğü ve kripto camiasının önde gelen isimlerinin bu görüşmelere katıldığı biliniyor. Görüşmelere bizzat katılan sektör temsilcileri yasaklayıcı bir düzenleme beklemediklerini belirtmişlerdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk