Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AXA Investment Manager, Fransa'da Düzenleyiciye Kaydoldu

Kripto firmaları, yeni AB kuralları devreye girerken Fransız düzenleyici tarafından belirlenen yönetişim ve kara para aklama kontrollerini geçmek için yarışıyor.

8 Mart 2023 16:33

Güncellenme: 8 Mart 2023 16:50

Fransız finansal piyasalar düzenleyicisi AMF'in web sitesinde yaptığı duyuruya göre, AXA Investment Managers, Fransa'da kripto hizmetleri sağlayıcısı olarak tescil edildi.


AMF’in açıklaması, 50 ülkede 95 milyon müşteriye sahip AXA Group sigorta şirketinin kolu olan AXA Investment Managers’ın Fransız yasalarınca belirlenen yönetişim ve kara para aklama kontrollerine uyma konusunda Binance, Bitstamp ve Societe Generale’ın yolundan gittiği anlamı taşıyor.


Kripto sağlayıcıları, Avrupa Birliği yasaları gelecek bir kaç ay içindey ürürlüğe girmeden önce düzenleyicilere kayıt yaptırmak için sıraya girmiş durumdalar. Kaydı bulunan sağlayıcılar, Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesinin (MiCA) kısıtlamalarından muaf olmak için ek süreye sahip olacaklar. Fransa’da kabul edilen yasa, yerel kayıt sürecinin Ocak 2024 yılından itibaren daha zor hale geleceğine işaret ediyor.


Fransız kripto firmaları için kayıt koşulları, ülkedeki iki meclisin milletvekillerinin oluşturduğu komite tarafından yayınlanan planlamaya göre Ocak 2024'ten itibaren sıkılaştırılacak, ancak ülkedeki üst meclis konumundaki Senato’nun başlangıçta istediği kadar bir sıkılaşma yapılmayacak.


İki meclisin ortak olarak yayınladığı belgede, yeni kayıt için başvuruda bulunan şirketlerin iç kontroller ve siber güvenlikle ilgili ek düzenlemelere uyması zorunlu olacak.  Şirketler, bu düzenlemeler kapsamında, kara para aklama ve yönetişim standartlarına uyabilmek amacıyla için Finansal Piyasalar Otoritesine kayıt yaptırabilecekler.


Kripto lobi grubu ADAN'ın başkanı Faustine Fleuret, CoinDesk'e  yaptığı açıklamada, “Geliştirilmiş kayıt sistemi Senato'nunkinden çok daha fazla pragmatik” dedi.


AXA Investment Managers ile birlikte Ouro Capital ve Optimization Technologies da Fransız düzenleyiciden aynı gün onay aldı.
Daha Fazla Oku

    AXA Investment ManagersAMFkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk