Layer 2

E-Bülten

Politika

Avustralya, Dijital Varlık Fırsatlarını Keşfetmek İçin Araştırma Programı Başlattı

Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, programı Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda başlattı.

30 Ağustos 2022 15:26

Güncellenme: 30 Ağustos 2022 20:33

Avustralya’da önde gelen 25 kurum, varlık dijitalizasyonuyla oluşan fırsatlardan faydalanmak amacıyla bir araştırma programı başlatmak için bir araya geldi. Bu, Dijital Finans Kooperatif Araştırma Merkezi (DFCRC), sektör oyuncuları, üniversiteler ve hükümet tarafından finanse edilen 180 milyon Avustralya doları (yaklaşık 124,3 milyon ABD doları) değerinde bir program olacak.


10 yıllık planlanan program, içinde merkez bankasının da olduğu, finans, akademi ve sektörün oyuncularından 25 ortaktan oluşacak.

Programın açılışında, Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe, Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu Ltd başkanı Paul O'Sullivan ile birlikte bulundu. 


Avustralya Merkez Bankası, Ağustos ayının başında, merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kullanım durumunu ve şartlarını araştırmak için DFCRC ile işbirliği yapmıştı.


Pazartesi günü, Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda DFCRC'ye resmi olarak start verdi.


Jones, "Düzenlemeyi doğru yapmak istiyoruz çünkü inovasyonun gerçekleşmesini sağlamak için yeterince geniş olmasını sağlamak istiyoruz" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk