Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Avustralya, 2023'te Kripto Dünyasında Güvenliği Artırmak İçin Harekete Geçiyor

Avustralya Hazinesi, kripto hizmet sağlayıcılarını düzenleyecek çerçeveyi oluşturmak için geri bildirim istedi.

14 Aralık 2022 13:34

Güncellenme: 14 Aralık 2022 16:59

Avustralya Hazinesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2023'te kripto hizmet sağlayıcılarını lisansa tabi tutmak ve düzenleme konusunda bir çerçeve oluşturmak için adım atacağını duyurdu.


Söz konusu hamle, Avustralya'nın finansal sistemini modernize etme planının bir parçası olarak düşünülürken ülkedeki kuruluşların yönetimini bağımsız olarak değerlendiren lisanslı uygulayıcılara aktarmayı zorunlu kılan FTX'in iflasının sonrasında geldi.


Hazine tarafından yapılan duyuruda, hükümetin atacağı bir sonraki adımın tüketicileri korumaya yönelik olarak saklama ve lisanslama normlarının geliştirilmesi olacağı vurgulandı.


Avustralya Hazine Bakanı Jim Chalmers ve Mali Hizmetler Bakanı Yardımcısı ve Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, konuyla ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede, “Maalesef, düzenleme anlayışımız piyasadaki değişikliklere ayak uydurmaktan çok uzakta kaldı” ifadelerini kullandı.


Bu hareket ile birlikte, mevcut hükümet, devam eden token haritalama çalışması kapsamında hangi token’ların veya dijital varlıkların finansal düzenlemeye dahil edilip edilmeyeceğini de değerlendirmiş olacak.


Avustralya Hazinesi Ağustos ayında, kripto varlığının türünün, çıkış kodunun ve bu ürüne ait tanımlayıcı özelliklerin grafiğinin çıkarılması da dahil belirteç eşleme çalışmasına öncelik tanıyacağını açıklamıştı.


Tüm bu gelişmelerin yanında, Avustralya Merkez Bankası, CBDC pilot uygulamasını 2023 ortasına kadar tamamlamak için çalışıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk