Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Avrupa Birliği Meclis Üyeleri Yeşil Kripto Madenciliği Çalışmasını Reddetti

Yeşil Parti (Green Party), Bitcoin tarzı proof-of-work’e kısıtlamalar getirmeyi başaramadıktan sonra madencilik tekniklerine yönelik araştırmalar için bastırmıştı.

1 Eylül 2022 11:17

Güncellenme: 1 Eylül 2022 11:59

AB meclis üyeleri, Bitcoin'i (BTC) destekleyen proof-of-work (PoW) madenciliğine alternatif yollar araştırmak için Yeşil Parti’nin önerisini reddetti.


Yeşil Parti’nin çabaları, bazı Avrupa Parlamentosu üyelerinin bitcoin yasağı olarak nitelendirdiği enerji yoğun Pow konsensüs mekanizmasına kısıtlamalar getirme yönündeki başarısız girişimi sonrasında geldi.


Parlamentonun Yeşil Parti meclis grubunun İspanyol üyelerinden Ernest Urtasun, Ekonomi ve Para İşleri Komitesi'ne hitaben yaptığı konuşmasında, Stéphanie Yon-Courtin'in desteği geri çekerek fikri etkili bir şekilde yok etmesinin hayal kırıklığı yaşattığını söyledi.


Urtasun, yeşil teklifin, ayrıntıları Haziran ayında geçici olarak kararlaştırılan kripto sağlayıcıları için lisans gerektiren bir yasa olan Kripto Varlıklar Piyasası Düzenlemesi (MiCA) olarak bilinen ayrı mevzuata "hiçbir şekilde müdahale etmediğini" söyledi.


Urtasun, komite üyelerinin planlarını reddetme yönünde oy kullanmasından kısa bir süre önce, "Komisyon'un gelecekte bu konudaki çalışmalarını desteklemek amacıyla düzenlemenin devamı olarak tasarlandı" dedi.


İlk başlarda "Kripto varlıklarının iklim ve çevre üzerinde önemli zararlara neden olabileceğine dair kanıtlar var" diyen Urtasun sonrasında daha farklı bir yaklaşım sergileyerek 800,000 euro (803,000 dolar) kamu parasının, madenciliğin çevresel etkisini ölçmek ve daha yeşil alternatifleri belirlemek için bilimsel bir yol geliştirmeye bağlı kalması gerektiğini dile getirdi.


Urtasun, planlarını parlamentonun bütçe komitesi için hazırlanmış ve AB'nin toplam bütçesinin (yılda yaklaşık 185 milyar euro) nasıl harcanması gerektiği konusunda öncülük eden bir fikre bağlamaya çalışıyordu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 63 Bin Dolara Tutunamıyor

13 Mayıs 2024 18:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk