Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Asya’da Stabil Para Fırsatları

Stabil paralara dair gelişmeler ve fırsatlar…

8 Kasım 2023 15:10

Güncellenme: 8 Kasım 2023 15:13

Stabil paralar manşetlerde sık sık yer alan, birçok yatırımcının portföyünde vazgeçilmez bir yere sahip olan ve blok zinciri gelişiminde önemli bir dinamik olarak görülen bir kavram. Ancak bu potansiyeline rağmen yaygınlaşmasının ve kabul görmesinin yeterli hızda olmadığını da kabul etmek gerekli. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “Unlocking Value and Stablecoin Adoption in Asia” başlıklı panelde First Digital Trust CEO Vincent Cook, Token Bay Capital Founder & Managing Partner Lucy Gazmararian, BiLira CEO’su Sinan Koç ve Binance Global Head of Sanctions Chagri Poyraz özellikle Asya coğrafyasında stabil paralara dair inovasyonları masaya yatırdılar.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Vincent Cook - First Digital:


“Şu anda herkes ABD pazarına odaklanırken Hong Kong, Singapur gibi önemli pazarlar gölgede bırakılıyor ancak buraların potansiyeli de çok yüksek. Medyada kripto düzenlemelerine dair kararlar almaya devam eden ve kriptoyu destekleyen, hatta kripto merkezi olmak istediklerini bildiren Asya bölgelerinin haberlerine rastlamanız işten bile değil.”


Lucy Gazmararian - Token Bay Capital Founder & Managing Partner:


“Bence asıl soru kripto ekosistemindeki stabil paraların neden bu kadar az kullanıldığı. Sonuç olarak stabil paralar gerçek hayatta kullandığımız paralarla aynı değerlere sahip, merkezi bankaların risklerine maruz kalmayan ve istediğiniz zamanda istediğiniz yerde aktarım yapabileceğimiz bir inovasyon.”


“Asya'da stabil paraların benimsenmesi, bölgedeki ekonomik istikrarı artırabilir. Bu tür paralar yüksek enflasyon riskini azaltarak ekonomik büyümeyi teşvik edebilir. Ayrıca, sınır ötesi ticareti kolaylaştırabilir ve finansal sistemin daha güçlü bir temeline sahip olunmasına yardımcı olabilir. Asya'da stabil paraların yaygınlaşması, ekonomik istikrar ve bölgesel işbirliği açısından olumlu bir adım.”


Sinan Koç – BiLira CEO


“Türkiye adına konuşacak olursam kriptoya sıcak bakıldığını söyleyebilirim. Türkiye Merkez Bankası yalnızca kendi ülkemize ait değil uluslararası fiat paralara endeksli stabil paralarla da ilgileniyor, bunlar arasında CBDC de yer alıyor. Türk Lirası’nın volatil yapısı göz önüne alındığında kripto sisteminin önemli bir yardımcı olacağına inanıyorum.”
Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk