Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Arjantin’den Yerli ve Yabancı Kripto Varlıkların Bildirilmesine Yönelik Teşvik

Kripto, vatandaşların artan tepkisiyle karşı karşıya kalan geniş kapsamlı bir yasa tasarısında yer alıyor.

28 Aralık 2023 18:03

Güncellenme: 28 Aralık 2023 18:54

Yeni seçilen Cumhurbaşkanı Javier Milei'nin tartışmalı yasa tasarısı kapsamında, yerli ve yabancı kripto varlıklarının beyan edilmesi, Arjantinlilere uygun bir vergi oranı kazandırabilir ve nerede tutulduklarına bakılmaksızın bu varlıkların ülkede kullanımını yasallaştırabilir.


Varlık düzenleme programı, önerilen geniş kapsamlı ekonomik ve politik reformların bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Kripto piyasaları, kampanyası sırasında bitcoin'i (BTC) öven Milei'nin kasım ayındaki başkanlık galibiyetini genel olarak memnuniyetle karşıladı. Ancak torba yasa tasarısı, salı günü tanıtılmasından kısa bir süre sonra ülkede ağır tepki ve protestolarla karşı karşıya kaldı.


Kripto para birimleri, önerilen düzenleme rejimi kapsamında ele geçirilen nakitten mülke kadar değişen varlıklar arasında yer alıyor ve erken beyana yönelik azaltılmış cezalar öneriyor. Örneğin, 31 Mart'tan önce kripto varlıklarını beyan eden vatandaşlar yüzde 5 civarında vergiye tabi tutulurken, 30 Kasım'a kadar bildirenler yüzde 15'e varan vergilere tabi olacak.


Tasarıya göre imtiyazlar, "ihraççılarının kim olduğuna, sahiplerinin kim olduğuna veya nereye yatırıldıklarına, nerede saklandıklarına bakılmaksızın kripto para birimleri, kripto varlıkları ve diğer benzer mallar" için geçerli.


Daha Fazla Oku

    kriptoarjantinmilei

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk