Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Arjantin Vergi Dairesi Gizli Kripto Madencilerine İlk Baskınları Düzenledi

Güney Amerika ülkesinde geçen hafta usulsüz bir şekilde faaliyet gösteren üç kripto çiftliği ortaya çıkarıldı.

13 Eylül 2022 10:52

Güncellenme: 13 Eylül 2022 14:10

Arjantin'in vergi toplama dairesi (AFIP) , gizli kripto madencilerini aramak için ilk kez baskınlar düzenledi.


  • AFIP ilk baskınını geçtiğimiz Salı günü San Juan eyaletinde gerçekleştirdi. Kripto madenciliği ekipmanları meyve soğutma alanında tutulduğu keşfedildi. AFIP henüz ekipman miktarını veya madenci tarafından tutulan kripto para birimi miktarını açıklamadı.

  • AFIP geçen hafta Buenos Aires'te faaliyet gösteren ve başka ticari amaçlarla kayıtlı bir mülk üzerinde çalışan kripto madenciliği şirketine de baskın düzenledi. AFIP, konumun içinde 142 teçhizat ve 1,355 ekran kartı buldu.

  • AFIP, Perşembe günü Córdoba eyaletinde üçüncü bir baskın düzenledi, ancak ayrıntılar resmi olarak açıklanmadı.

  • Şu anda, Arjantin'in kripto madencileri için resmi bir kaydı yok ve çok az şirket yasal olarak faaliyet gösteriyor. Ülkedeki madencilerin büyük kısmı, vergi ödemekten kaçınmak ve endüstriyel oranlara kıyasla büyük ölçüde finanse edilmiş konut elektrik tarifelerinden yararlanmak için faaliyetler gizlice yürütmektedir.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Piyasa Gözlemcileri Caitlyn Jenner’ın Token’ına Şüpheyle Yaklaşıyor

27 Mayıs 2024 16:06

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk