Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD'li Senatörler Warren ve Sanders Key Bankası’nın Düzenleyicisinden Kripto Rehberliğini İptal Etmesini İstiyor

Milletvekilleri şu anda kaç bankanın kriptoya dahil olduğu hakkında bir dizi soru sordu.

11 Ağustos 2022 10:03

Güncellenme: 11 Ağustos 2022 11:43

ABD Senatörü Elizabeth Warren (D-Mass.), Bernie Sanders (I-Vt.), Richard Durbin (D-Ill.) ve Sheldon Whitehouse (D-R.I.), Para Denetleme Ofisi'nden, bankaların kripto faaliyetlerine katılmalarına izin veren mektupları iptal etmesini ve bankaların kriptoya nasıl dahil olduğunu açıklamasını istedi.

 

Müfettiş Vekili Michael Hsu'ya hitaben yazılan açık bir mektupta milletvekilleri, 2020 ve 2021'de eski Müfettiş Vekili Brian Brooks (şimdi kripto şirketi Bitfury'nin CEO'su) altında yayınlanan ve bankaların kripto saklama hizmetleri sunmalarına, stablecoin'lerle ödeme yapmalarına, banka stablecoin çıkaranlara ve kripto ile ilgili diğer faaliyetlerde bulunmalarına izin veren birkaç yorumlayıcı mektubun "esasen bankalara sorunlu kripto faaliyetlerinde bulunmaları için sınırsız fırsat verdiğinden" endişe duyduklarını söylediler. Milletvekilleri, Hsu'nun görev süresi boyunca yayınlanan bir tanesini de içeren yorumlayıcı mektupların, kripto bankacılık faaliyetlerine bağlı risklerin hiçbirini ele almadığını söyledi.

 

Mektupta, "Kripto para birimlerinin bankalara ve müşterilerine getirdiği riskler göz önüne alındığında, OCC Interpretive Letters 1170, 1172, 1174 ve 1179'u geri çekmenizi ve tüketicileri ve bankacılık sisteminin güvenliğini, sağlamlığını yeterince koruyan kapsamlı bir yaklaşım geliştirmek için Federal Reserve ve Federal Deposit Insurance Corporation ile koordine etmenizi rica ediyoruz" denildi.

 

OCC, bu mektupları Brooks'un düzenleyici kurumu yönettiği Temmuz 2020 ile Ocak 2021 arasında yayınladı. O zamanlar kripto endüstrisi, rehberlik mektuplarını, düzenlenmiş kurumların yani bankaların sektöre daha fazla dahil olmasına izin vererek kriptonun ana akım olarak benimsenmesine potansiyel olarak yardımcı olduğunu gördü.

 

Kripto faaliyetlerinin ayrıntılı korumaları yolunda fazla bir şeyi olmadığını söyleyen milletvekilleri, Terra ve Three Arrows Capital'in çöküşüne, Celsius Network ve Voyager Digital'in iflaslarına işaret etti.

 

Milletvekilleri, "Bu son piyasa kargaşası sırasında 'kripto para birimlerinden geleneksel bankacılık ve finansa kötü etksinin olmadığını' bildirirken, kriptonun finansal sisteme ve tüketicilere yönelik risklerini azaltmak için daha güçlü korumaların gerekli olduğu açıktır" dedi.

 

Senatörler ayrıca, kaç bankanın kripto faaliyetlerinde bulunmak için onaylandığı, bu bankaların ne tür hizmetler sağladığı, bankaların kriptoya bağlı tuttuğu dolar hacimleri ve bu bankalardan herhangi birinin ticaret türevleri gibi kripto ile ilgili diğer faaliyetlerde yer alıp almadığı hakkında bir dizi soru sordu.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Genesis, Müşterilerine 3 Milyar Dolarlık Varlık İade Etmeye Hazırlanıyor

20 Mayıs 2024 10:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk