Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD'li Seçmenlerin Büyük Bir Çoğunluğu Daha Fazla Kripto Regülasyonu İstiyor

Seçmenler, milletvekillerinin kripto para birimini "dolandırıcılık mekanizması" ve diğer suçlardan ziyade "ekonominin ciddi ve geçerli bir parçası" olarak görmelerini istiyor.

26 Ekim 2022 15:27

Güncellenme: 26 Ekim 2022 17:35

Kripto sektörü, sıkılaştırıcı düzenlemeler ve yaklaşan mevzuat konusunda endişeleniyor olabilir. Çarşamba günü yayınlanan yeni anket sonuçları, seçmenlerin çoğunluğunun milletvekillerinin kripto düzenlemesi üzerindeki kadranı açması gerektiğine inandığını gösteriyor.


Ekim ayında Kripto İnovasyon Konseyi tarafından yapılan ulusal bir anket, ankete katılan 1,200 seçmenin %52'sinin sektörün daha fazla düzenlenmesini istediğini, sadece %7'sinin sektörün daha az düzenlenmesi gerektiğini düşündüklerini ortaya koydu. Ankete katılanların geri kalan %41 ise sektörün zaten yeterince düzenlendiğini veya bir fikre sahip olmadığı şeklinde dağıldı. 


Kripto düzenlemeleri geliştirirken, seçmenlerin çoğunluğu (%58’i) milletvekillerinin piyasa istikrarına ve dolandırıcılık tespitine öncelik vermelerini istiyor.


Şu anda İnovasyon için Kripto Konseyi'nin baş siyasi stratejisti olarak görev yapan eski Senatör Cory Gardner (R-Colorado), CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Anket sonuçları, seçmenler kriptonun potansiyelini anlamaya başladığını gösteriyor,” dedi.


Gardner, “Seçmenler orada ne olduğunu biliyor ve düzenlemelerle sektörde bir netlik sağlamasını istiyor,” dedi. “Bizim güvene, istikrara ve netliğe ihtiyacımız var. Ülke çapında seçmenlerin aynı şeyi görebilmesi gerçekten güzel bir durum.”


Yaklaşan seçimlerde bu kişilerden kaçının sandığa gideceği merak konusu. Coinbase ve Andreessen Horowitz (a16z) gibi kripto şirketleri şu ana kadar kripto dostu adaylar için bağış toplama, kongre lobiciliği ve kripto tutanları teşvik etmek için milyonlar harcadı.


Kripto İnovasyon Konseyi’nin yapmış olduğu ankette sadece %13’lük kesmin kripto sahibi olduğu görüldü. Sadece %1’lik kesmin de NFT sahibi olduğunu ortaya çıkardı.


Ankete göre sadece %6’sının seçimlerde kripto dostu politikacıyı destekleyeceğini söylerken %39’u kripto dostu bir politikacıyı desteklemeye pek hevesli olmadığını söyledi. %42’lik büyük çoğunluğu temsil eden kesim ise seçimlerde politikacının kripto yanlı olmasının ya da olmamasının oylarında bir etkisinin olmayacağını söyledi.


Gardner, “Amerikalı insanları fırsatları görüyor,” dedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Alibaba’da Yeniden Yapılanma Dönemi

29 Mart 2023 13:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk