Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD'li Milletvekilleri, Tigran Gambaryan'ın Ülkeye Dönmesi Konusunda Israrcı

Binance ve Gambaryan, Nijerya’da kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla karşı karşıya.

5 Haziran 2024 11:08

Güncellenme: 5 Haziran 2024 11:12

Bir grup ABD'li milletvekili, Başkan Joe Biden'dan Nijerya'da yaklaşık üç aydır tutuklu bulunan Binance yöneticisi Tigran Gambaryan'ı geri getirmesini istedi.


Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi başkanı Michael McCaul (R-Texas), diğer 11 liderle birlikte Joe Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Rehine İşlerinden Sorumlu Başkanlık Elçisi Roger D. Carstens'e bir mektup gönderdi.


Milletvekilleri, başkanı Gambaryan'ın davasını bir rehine durumu olarak ele almaya ve onu ABD'ye geri getirmeye çağırdı.


Mektupta "Gambaryan’ın sağlığı için endişeliyiz. Güvenliğini sağlamak ve hayatını korumak için derhal harekete geçilmesi şarttır. Çok geç olmadan hızlı hareket etmeliyiz" ifadeleri yer aldı.


Gambaryan ve diğer bir şirket yöneticisi olan Nadeem Anjarwalla, Nijerya hükümeti tarafından kripto borsasıyla ilişkili bir anlaşmazlığı çözmeye davet edildikten sonra yetkililer tarafından gözaltına alındı. Anjarwalla kaçmayı başardı, ancak Gambaryan neredeyse üç aydır Nijerya'da.


Gözaltına alınan yöneticinin ailesi, Gambarya’nın hasta olduğunu ve sıtma olabileceğini belirtiyor. Yönetici, 24 Mayıs'ta çıktığı duruşma sırasında yere yığıldı.


Daha Fazla Oku

    tigran gambaryanBinanceJoe BidenNijerya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Parikshit Mishra

Parikshit Mishra, CoinDesk'in Orta Asya editörüdür. CoinDesk'e katılmadan önce Acuris'te editörlük yapıyordu ve özel sermaye şirketleri, girişimler, fon toplama aktiviteleri, trendler gibi konulara odaklanıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk