Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD'li Milletvekilleri Hamas Finansmanı Konusunda Binance ve Tether’i Suçluyor

Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci French Hill, kriptonun düzenlenmesi gerektiğini aktif bir şekilde savunmaya devam ediyor.

27 Ekim 2023 10:12

Güncellenme: 27 Ekim 2023 10:47

Senatör Cynthia Lummis ve Temsilci French Hill, kriptonun düzenlenmesi gerektiğini aktif bir şekilde savunmaya devam ediyor.


Senatör Cynthia Lummis (R-Wy.) ve Cumhuriyetçi French Hill (R-Ark.), ABD Adalet Bakanlığı'nı (DOJ) soruşturmaları "hızlı bir şekilde sonuçlandırmaya" çağırdı. Milletvekilleri, Hamas'a yardım edip etmediği incelenen Binance ve Tether hakkındaki kararın bir an önce verilmesi gerektiğini bildirdi.


Başsavcı Merrick Garland'a yazılan mektupta, “Wall Street Journal, 10 Ekim 2023'te Hamas, Filistin İslami Cihad ve Hizbullah'ın Ağustos 2021'den bu yana kripto varlıklar aracılığıyla fon sağladığını bildirdi, ancak sonraki haberler, bildirilen finansman düzeyinin doğru olmadığını vurguladı. Bununla birlikte, yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırdıkları tespit edilebiliyorsa, söz konusu isimlerin sorumlu tutulması gerektiğine inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.


Bu talep, kriptonun düzenlenmesini savunan iki milletvekili tarafından geldiğinden oldukça dikkate değer. Senato Bankacılık Komitesi'nin bir üyesi olan Senatör Lummis, kriptoya yönelik bir yasa tasarısı hazırladı ve mevzuatın onaylanması için Kongre’ye baskı yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda Lummis, ağustos ayında federal mahkemeyi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kripto borsası Coinbase'e karşı açtığı davayı reddetmeye çağırmıştı.


Dijital Varlıklar Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi başkanı Hill ise, mevzuatın onaylanması için yapılan baskılarda lider bir rol üstleniyor.


Şirketlerin cevabı

Tether, dün yayımladığı gönderide suçlamaları reddediyor:


“Kesin olmayan bilgilerin paylaşılması yersiz endişeleri beslemekle kalmıyor, aynı zamanda Tether ve tüm sektör hakkında haksız bir imaj oluşturuyor. Tether'in yetersiz müşteri durum tespiti veya tarama uygulamaları yoluyla yaptırım yasalarını veya Banka Gizliliği Yasasını ihlal ettiğine dair hiçbir kanıt yok.”


Milletvekillerinin mektubunda Binance’in yetkililerle iş birliği içerisinde olduğunu bildiren haberlerin önemsiz olduğu söyleniyor çünkü mektuba göre, “Binance bunu yalnızca yakalandıktan sonra yapıyor.”


Binance henüz konuyla alakalı bir açıklama yapmadı.


Daha Fazla Oku

    Binancehamastetherİsraildoj

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk