Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Kripto Borsası Bittrex İflas Başvurusunda Bulundu

Bittrex, ABD’deki faaliyetlerini durdurma niyetini daha önce de açıklamıştı. Ancak bu sefer SEC yaptırımıyla karşı karşıya.

9 Mayıs 2023 15:27

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 15:44

Kripto borsası Bittrex, ABD’deki operasyonlarını durduracağını açıkladıktan birkaç ay sonra iflas başvurusunda bulundu. Borsa, birkaç hafta önce de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmişti.


Chapter 11 iflas dosyasına göre borsanın 100 binden fazla alacaklısı ve 500 milyon ila 1 milyar aralığında borcu var.


Şubat ayında 80 kişiyi işten çıkarıp mart ayında nisan sonuna kadar tüm operasyonlarını durduracağını açıklayan borsanın 2023 yılını pek de iyi geçirmediği biliniyordu. Yine de bu değişimler Bittrex Global’ı etkilemedi.


Bittrex’in ABD bazında faaliyelerinin durdurulmasına az kalmış da olsa SEC, nisan ayının ortalarında ulusal menkul kıymetler, broker ve kliring ticaret işlemleri gerçekleştirdikleri iddiasıyla borsaya dava açmıştı. SEC, borsanın yalnızca ABD tarafını değil Bittrex’i ve Bittrex ABD’nin CEO’su Bill Shihara’yı da dava etmişti. Global tarafın CEO’su Oliver Linch, suçlamalarla mücadele etmenin iflas süreciyle daha da zorlaşacağını belirtti.


Böylece Bittrex borsası FTX, Celsius, Voyager ve BlockFi’ın çöküşlerinden bu yana en son iflas eden kripto kuruluşu oldu.


Şirketin yeniden yapılandırma müdürü Evan Hengel, iflas dosyasında müşterilere tasfiye planı kapsamında “yüzde 100 benzerlikte bir kripto paranın” dağıtılacağını söyledi.


Hengel, “ABD’de dijital varlık endüstrisi üzerinde etkili düzenleyicilerin yarattığı baskılar ve maliyetle sonuçlanan finansal belirsizlik” göz önüne alındığında şirketin “zorlu bir düzenleyici ve ekonomik ortamla karşı karşıya olduğunu” belirtti.


Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Richie Lai, iflas başvurusu hakkında yaptığı Twitter paylaşımında, “müşteri fonlarının yüzde 100’ünün hâlâ korunduğunu” ekledi.


Daha Fazla Oku

    bittrexkripto borsaları

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Patika.dev, Rise In ve Circle Ortaklığıyla Türkiye’de Geliştiriciler için Eğitim ve Workshop Programı Başlıyor!

28 Mayıs 2024 14:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk