Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Hazinesi, Uluslararası Kripto Düzenlemesi için Çerçeveyi Geliştiriyor

Sözkonusu belge, Başkan Biden'ın dijital varlıklarla ilgili yürütme emrinden kaynaklanan departmanın ilk yayını olması ile oldukça önemli.

8 Temmuz 2022 08:49

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 08:51

ABD Hazine Bakanlığı, kripto para sektörünü ele almak için yabancı düzenleyicilerle nasıl çalışabileceğini özetleyen bir bilgi notu yayınladı.


ABD Başkanı Joe Biden’in kripto ile ilgili yürütme emrinin bir neticesi  olarak departman tarafından yayınlanan ilk rapor olan bu not, yatırımcı ve iş koruması, küresel finansal sistemin güvenliği ve birlikte çalışabilirlik konularını ele alıyor.


Çerçevenin politika hedefleri arasında yasadışı finansman için potansiyel kripto kullanımının azaltılması, finansal hizmetlere erişimin teşvik edilmesi, teknolojik ilerlemenin desteklenmesi ve küresel finansal sistemde ABD liderliğinin güçlendirilmesi konuları yer alıyor.


Notun içeriğinde, “ABD, ödeme verimsizliklerini azaltmak ve yeni ödeme sistemlerinin ABD değerleri ve yasal gereklilikleri ile tutarlı olmasını sağlamak için dijital ödeme mimarilerinin ve CBDC'lerin (merkez bankası dijital para birimleri) geliştirilmesine yönelik standartlar konusunda uluslararası ortaklarla çalışmaya devam etmelidir” ifadeleri yer alıyor.


Belgede, bu çalışmanın bahsedilen endişeleri gidermesi gerektiği belirtilirken “Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri ikili ve bölgesel angajmanlar yoluyla uluslararası standartların benimsenmesini ve uygulanmasını teşvik edecektir. Amerika Birleşik Devletleri tüm angajmanlarda koordineli bir mesaj sağlamaya, tekrarları sınırlamaya ve çalışmanın birincil paydaşları içinde sürdürülmesini teşvik etmeye çalışacaktır” denildi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk