Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Hazinesi, Tornado Cash’e Benzeri Görülmemiş Yaptırımlar Uyguluyor

Temsilci Tom Emmer, CoinDesk TV'nin "First Mover" programında, bu yıl sadece 28 yasama günü kalmışken, "herhangi bir kripto mevzuatının hareket etmesi muhtemel değil" dedi.

19 Ağustos 2022 14:48

Güncellenme: 19 Ağustos 2022 16:37

Bir ABD Kongre üyesi, ABD Hazine Bakanlığı'nın Tornado Cash’e yaptırım uygulamasını, gizlilik ve yeniliği tehdit eden benzeri görülmemiş bir hareket olarak değerlendiriyor. Kongre'nin artık soru sormaya başlaması gerektiğini düşünüyor.


Perşembe günü CoinDesk TV'nin "First Mover" programında, Temsilci Tom Emmer (R-Minn.), Hazine Bakanlığı'nın Yabancı Varlık Kontrol Ofisi'nin (OFAC) hizmete yaptırım uygulamasının yanlış olduğunu söyledi.


Emmer, "OFAC'ın bu olaya bu şekilde bakmasına tamamen karşıyım" dedi. "Benim sorunum, bu yazılımın herhangi bir kişi veya varlık tarafından değil, kod tarafından kontrol edilmesidir. Bu yüzden düşünürseniz, Tornado Cash'in yaptırımı, Yabancı Varlık Kontrol Ofisi'nin yaptırım politikalarında benzeri görülmemiş bir değişimdir. "


Yaptırım, endüstri geneline şok dalgaları gönderdi, gizlilik ve açık kaynaklı araçların kullanımı ile ilgili endişeleri yeniden artırdı.


Emmer, "Birincil öncelikleri Amerika Birleşik Devletleri'nin ulusal güvenliğini korumaktır" dedi. "Bu nedenle, yaptırım adreslerinin kod tarafından değil, insanlar tarafından kontrol edildiğine inanıp inanmadıklarını ve bunun gizlilik hakları ve inovasyon için ne anlama geldiğini öğrenmek için OFAC ile sorgulamanın en etkili yöntem olabileceğini düşünüyorum."


Temsilci Emmer'e göre, Tornado Cash'in yasaklanması, Capitol Hill'de hangi düzenleyici kurumun kripto para birimlerinin gözetiminden sorumlu olması gerektiği konusunda iç tartışmalara yol açıyor. Emmer, devlet kurumlarının şimdi bile yapmak üzere görevlendirildikleri işi yapmadıklarını söyledi.


Emmer, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) otoritesini aştığını düşündüğünü söylemek için yayına çıktı. Ayrıca SEC'in "kendi sınırlarında kalmadığını" ve konumunu daha çok bir "sarsıntı otoritesi" olarak kullandığını söyledi.


Emmer, dijital varlıklar söz konusu olduğunda, "nakit, emtia ve menkul kıymet tanımına neyin uyduğunu ve hangi ajansın neyi düzenlemekten sorumlu olması gerektiğini" tanımlamanın Kongre'nin sorumluluğunda olması gerektiğini belirtti. Emmer'e göre, Kongre'nin şimdi "birlikte hareket etmesi" gerekiyor.


Bu yıl sadece 28 yasama günü kalmışken, "herhangi bir kripto mevzuatının hareket etmesi muhtemel değil" diyen Emmer, hangi ABD düzenleyici kurumunun kripto para birimi piyasasını denetlemesi gerektiğini açıklığa kavuşturan tasarılara atıfta bulundu. Bununla birlikte, gelecek yıl kripto topluluğu nihayet düzenleyici açısından netlik kazanacak "bu yüzden sadece düzenleyicileri sorumlu tutmuyoruz ama onlar sınırlarının ne olduğunu biliyorlar." 


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk