Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Düzenleyicileri, Büyük Hedge Fonlarından Durum Raporu İstemeyi Düşünüyor

Teklif, özel kredi ve özkaynak ile gayrimenkulleri de kapsayan raporlama gereksinimlerine dijital varlıklar hakkında soru eklemeyi içeriyor.

12 Ağustos 2022 09:29

Güncellenme: 12 Ağustos 2022 13:50

İki ana ABD piyasa düzenleyicisi, büyük hedge fonlarının kripto para birimi varlıklarını bildirmelerini istemeye yönelik bir adım attı. Bu aslında risklerin özel yatırım firmaları içinde gizlenmesini ve finansal sisteme zarar vermesini önlemek için daha geniş bir çabanın parçası.

 

Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), özel fonların düzenleyicilere gizli olarak sunulan Form PF adı verilen bir şey hakkında kripto maruziyetlerini rapor etmesini içeren bir teklifi ilerletmek için oy kullandı. Halkın, sadece kripto açıklamalarının ötesine geçen teklifler hakkında yorum yapmak için 60 günü olacak.

 

SEC Başkanı Gary Gensler yaptığı açıklamada, "Teklifi desteklemekten memnuniyet duyuyorum, çünkü kabul edilirse, özellikle büyük hedge fon danışmanlarına odaklanarak, tüm Form PF dosyalayıcılarından aldığımız bilgilerin kalitesini artıracak" dedi. "Bu, adil, düzenli bir şekilde yatırımcıları ve verimli piyasaları korumaya yardımcı olacak."

 

SEC ve CFTC, şu anda bu çabayı finansta daha büyük bir rol oynayan, ancak yatırım fonları gibi daha geleneksel şeylerden daha az açıklama gerektiren özel yatırım araçlarının hızlı büyümesi nedeniyle gösteriyor. Asıl karar, geleneksel finanstaki büyük oyuncuların kriptoya geçmeye devam etmesiyle geldi. Düzenleyiciler bu geçişte kimin neye ve ne kadar sahip olduğuna dair bilgilere sahip olmak istiyor.

 

Teklif, Ocak ayından itibaren yapılan bir anlaşmanın doğrudan sonucu olmasına ve kripto raporlama gereksiniminin, özel fonların ve fon yöneticilerinin düzenleyici gözetimini geniş ölçüde iyileştirmeyi amaçlayan birkaç değişiklikten biri. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin kripto üzerindeki kontrollerini sıkılaştırmak için büyük bir katkıda bulunacak.

 

Gerçekten de, kripto pazarlarındaki son türbülans endüstriden trilyonlarca doları silerek birkaç şirketin sonunu getirdi ve düzenleyicilerin uzağa bakmasını zorlaştırdı.

 

Bu olay tabii ki de tüm düzenleyicilerin özel fonların daha fazla açıklama yapmasının arkasında olduğu anlamına gelmiyor. Bir dizi üst düzey CFTC ve SEC yetkilisi, önerilen raporlama gereksinimlerinin aşırı olabileceğini söylemek için öne çıktı. Yorumları, sadece kripto kısmına odaklanmışmaştı daha geniş kapsamlı eleştirilerdi.

 

"crypto mom" olarak da bilinen SEC Komiseri Hester Peirce, Form PF'deki değişikliklerin neden aklında olan şey olmadığını ayrıntılarıyla anlatan uzun bir mektup yazdı.

 

CFTC Komiseri Summer K. Mersinger öneriyi desteklemediğini söyledi. "Federal düzenleyicilerin piyasa katılımcılarından talep ettiği veriler ve bilgiler, idari kurallarımız çerçevesinde amaçlanan amaca göre daraltılmalıdır ve ne yazık ki bu teklifte genel yaklaşım olarak görülmemektedir" diye yazdı.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk