Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ABD Başkanı Biden, SEC Kılavuzunu Engelleyen Kararına Veto

Joe Biden, kararı Temsilciler Meclisi veya Senato oylamadan önce veto edeceğini söyledi.

3 Haziran 2024 09:57

Güncellenme: 3 Haziran 2024 10:26

ABD Başkanı Joe Biden, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Personel Muhasebe Bülteni 121'i yürürlükten kaldıracak olan Meclis Ortak Kararını veto etti.


SAB 121, müşteriler için kripto tutan finansal kurumları varlıkları kendi bilançolarında tutmaya yönlendiren tartışmalı bir SEC muhasebe kılavuzudur. Kılavuzun eleştirmenleri, finansal kurumların kripto şirketleriyle çalışmasını çok zorlaştırdığını söylüyor.


Biden, vetoyu duyurduğu açıklamasında, "tüketicilerin ve yatırımcıların refahını tehlikeye atan hiçbir önlemi" desteklemeyeceğini söyledi.


Açıklamada, "Kongre Gözden Geçirme Yasası'na başvurulması nedeniyle, Cumhuriyetçilerin önderliğindeki bu karar, SEC'in uygun çözümler ortaya koyma ve gelecekteki sorunları ele alma yeteneğini uygunsuz bir şekilde kısıtlayacaktır" denildi. "Karar, SEC'in muhasebe uygulamalarına ilişkin kapsamlı yetkilerinin engellenmesi riskini taşıyor."


Biden, yaptığı duyuruda dijital varlık piyasasını ele alan mevzuat konusunda Kongre ile çalışmak istediğine dair yorumlarını yineledi ve "tüketicileri ve yatırımcıları koruyan çözümlerin gerekli olduğunu" vurguladı.


Veto, bankacılık gruplarının ve Kongre üyelerinin Biden'a SAB 121'i kaldırma kararını imzalamasını isteyen bir mektup göndermesinden saatler sonra geldi.


Cuma günü Austin, Teksas’ta gerçekleştirilen Consensus 2024 konferansında konuşan ve karar lehinde oy kullanan Senatör Ron Wyden (D-Ore.), kılavuzun finans sektöründeki diğer varlıklardan farklı olan kripto için farklı bir standart oluşturduğunu söylemişti.


Daha Fazla Oku

    Joe Bidensab 121vetoSECkripto yasa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk