Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AB Ülkeleri Kripto Madenciliğini Engellemeye Hazır Olmalı

Avrupa Birliği'nin yürütme kolu, blok zincirlerin enerji verimliliği etiketlerini göstermesini ve kripto vergi indirimlerine son vermek istiyor.

19 Ekim 2022 12:41

Güncellenme: 19 Ekim 2022 13:14

Avrupa Komisyonu, bölge bir Ukrayna ve Rusya savaşından dolayı belirsiz kışa hazırlanırken Salı günü yaptığı açıklamada Avrupa Birliği üyelerinin kripto madenciliğini engellemeye hazır olması gerektiğini söyledi.


AB ayrıcaRusya'dan gelen gazın kesintiye uğramasından dolayı, yüksek enerji fiyatları, elektrik kesintileri ve kıtlıklara sebep olabileceğinden dolayı blok zincirleri için bir enerji verimliliği etiketi geliştiriyor.


Komisyon, Salı günü yayınlanan bir belgede, "Elektrik sistemlerinde yük azaltmaya ihtiyaç duyulması durumunda, AB üye devletleri de kripto varlık madenciliğini durdurmaya hazır olmalıdır" dedi. Yük azaltma (load shedding), enerji şirketlerinin tüm şebekenin devrilmesini önlemek için belirli bir kullanıcı grubuna tedariki kasıtlı olarak kapatmasıdır.


Komisyon, uzun vadede, "vergi indirimlerine ve şu anda bazı üye devletlerde yürürlükte olan kripto madencilerine fayda sağlayan mali desteklere son vermek şu an oldukça önemli" dedi.


Komisyon, kriptonun enerji tüketiminin beş yıl içinde %900 arttığını ve dünya çapındaki elektrik kullanımının yaklaşık %0.4'üne ulaştığını söyledi. Avrupa, küresel PoW madenciliğinin %10'unu temsil ettiğini de sözlerine ekledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk