Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AB Seçimleri Gündemde, Kripto Paralar İkinci Planda

Seçmenler, kripto ile ilgili bir sonraki düzenlemeleri yönlendirecek 700'den fazla milletvekilini seçecek.

6 Haziran 2024 12:02

Güncellenme: 6 Haziran 2024 13:14

27 Avrupa Birliği ülkesinin seçmenleri, önümüzdeki beş yıl için çok uluslu ticaret bloğunda görev alacak temsilcilerini seçmeye başladı.


Avrupa Parlamentosu (AP) üyeleri için seçimler bugün başlıyor ve sonuçların 9 Haziran'da açıklanması bekleniyor. 700'den fazla Avrupa Parlamentosu milletvekili yeni yasaları şekillendirecek ve karara bağlayacak. Yine de bir yasanın kabul edilmesine ilişkin nihai karar AB Konseyi'ne ait olacak.


Blockchain for Europe Genel Sekreteri Robert Kopitsch, oylamanın bloğun dönüm noktası niteliğindeki Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) mevzuatının devreye girmeye başlayacak olmasına rağmen, yeni milletvekillerinin herhangi bir acil değişiklik yapma olasılığının düşük olduğunu söyledi. Örnek olarak 30 Haziran'da yürürlüğe girecek olan mevcut stablecoin kurallarına işaret etti.


Avrupa Parlamentosu üyeleri, AB'nin yeni yasalar önermekten ve parlamentodan alınan kararları uygulamaktan sorumlu, siyasi olarak bağımsız yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu'nu, değişikliklerin gerekli olup olmadığına dair bir rapor önermeye çağırabilir.


Kopitsch, geçtiğimiz hafta Austin, Teksas'ta CoinDesk tarafından gerçekleştirilen Consensus 2024 konferansında yaptığı açıklamada, "Komisyon, Parlamento ve Konsey gibi çekirdek yasa koyucularla fikir birliği içinde MiCA'daki belirli hükümleri harekete geçirebilir ve değiştirebilir" demişti.


Yeni Avrupa Parlamentosu üyeleri, seçimlerden kısa bir süre sonra yeni Avrupa Komisyonu'nu seçer. Yapılan açıklamalara göre, komisyon üyelerinin ekim ayına kadar belirlenmesi bekleniyor.


Kriptonun AB'de bir odak noktası olup olmayacağı sorusu bir sonraki komisyon üyelerine bağlı.


Daha Fazla Oku

    Avrupa BirliğiseçimparlamentoABkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk