Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

AB Piyasaları Gözlemcisi, MiCA Kapsamındaki Kuralları Kesinleştirmeye Çok Yakın

Üçüncü istişare paketine dair görüşler 25 Haziran'a kadar sunulabilecek.

25 Mart 2024 17:19

Güncellenme: 25 Mart 2024 18:35

Avrupa Birliği'nin finansal piyasalar denetçisi, bloğun dönüm noktası niteliğindeki Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesi kapsamındaki kurallara ilişkin nihai raporların ilkini yayımladı.


Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi'nin (ESMA) geçen yılki bir istişareyi baz alan raporu, düzenleyicinin MiCA kapsamında yetkilendirme için firmalardan talep edeceği bilgileri içeriyor. Ayrıca raporda, firmaların kripto hizmetleri sağlama konusundaki niyetlerinin bildirilmesinden de bahsediliyor. 


ESMA, raporu onaylanmak üzere 27 üyeli bloğun yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu'na sundu ve "talep edilmesi halinde daha fazla tavsiye ve teknik rehberlik sağlayacağını" bildirdi.


ESMA'nın üçüncü istişare paketi, kripto varlıklarda şüpheli piyasa suistimalinin tespiti ve raporlanması, kripto varlık transfer hizmetleri için politika ve prosedürlere ilişkin yönergeler ve diğer önlemleri kapsayan kurallar hakkında kamuoyunun yorumunu istiyor. Görüşler 25 Haziran'a kadar sunulabilecek.


Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), paketin 2023'te tamamlanmasından bu yana MiCA kapsamındaki önlemler konusunda ESMA ile birlikte düzenli istişarelerde bulunuyor. Bu ayın başlarında iki düzenleyici, stabilcoin ihraççılarına yönelik taslak kurallarını yayımladı. Stabilcoin'lere yönelik MiCA kuralları temmuz ayında yürürlüğe girecek ve paketin tamamı aralık ayından itibaren tüm üye devletler tarafından uygulanacak.


Daha Fazla Oku

    Avrupa BirliğiABMİCAkripto varlık

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk