Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

"SEC Tamamen Kontrolden Çıktı"

Vadeli İşlemler Endüstrisi Derneği konferansında, kripto şirketleri temsilcileri, düzenleyici netliğinin eksikliğinin ABD’deki yenileşmeye ket vuracağını iddia etti.

15 Mart 2023 11:10

Güncellenme: 15 Mart 2023 11:51

Kripto endüstrisi oyuncuları, Salı günü öğleden sonraki yıllık Vadeli İşlemler Endüstrisi Derneği konferansında, yeni varlık sınıfı için yeterli bir düzenleyici taslağı hazırlayamadıklarını gördükleri regülatörlere karşı seslerini yükseltti.


Eski bir Ürün-bazlı Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) şefi ve Andreessen Horowitz'de (a16z) şimdiki politika başkanı Brian Quintenz, geçtiğimiz birkaç hafta içinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi regülatörlerin kripto şirketlerine karşı, birçok kripto oyuncusunun kriptoya ve ABD’deki yeniliklere düşmanca saldırı olarak değerlendirdiği, pek çok yaptırım eylemi açıkladıklarını söyledi.


Quintenz, “SEC tamamen kontrolü kaybetmiş durumda. Yoldan çıkıyorlar,” dedi.


New York Başsavcısı Leticia James tarafından geçtiğimiz hafta kripto borsası KuCoin'e karşı açılan bir davada, ether'in (ETH) kayıt dışı bir tahvil olduğu iddia edildi. Mahkemede kanıtlandığı takdirde, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para da SEC'in yetkisi altına girecek.


Quintenz, öğleden sonra konuştuğu bir panelde, "ABD, bu ülkedeki yenilikçileri destekleyip desteklemeyeceği konusunda bir karar vermek zorunda" dedi. “Buna önem eden yargı mercileri var. Amerika’da gördüğümüz şey bu değil ve zaman daralıyor.”


Bir başka panelist olan CoinFund Başkanı Chris Perkins, Hong Kong, Singapur ve Birleşik Krallık gibi yargı mercilerinin ilerleme konusunda ABD'nin önünde olduğunu ekledi.


Perkins, "Kurucularımıza düzenleyici riskleri hakkında tavsiyede bulunmaya çalışıyoruz, ancak yasal netlik olmadan bu çok zor," diye ekledi. "Diğer ülkeler bizi beklemiyor."


Birçok sektör oyuncusu artık hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin desteğiyle potansiyel bir kanun çözümüne yöneldi.


Coinbase Genel Danışman Yardımcısı Julia Hueckel, "İki partiden de ilgiler görüyorum ve bu bana umut veriyor" dedi.


Daha Fazla Oku

    a16z CryptoCFTCSECCoinbaseKuCoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Tracy Wang

Tracy Wang, CoinDesk'in New York'taki kıdemli bir muhabiridir. Kripto para birimlerini ele almadan önce kurumsal yatırımcılar, riskten korunma fonları ve milyarderler hakkında haberler yaptı. Yale Üniversitesi'nden Ekonomi derecesi ile mezun oldu. Aynı zamanda ABD Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak görev yaptı. BTC, ETH, MINA, ENS, çeşitli sabit paralar ve bazı NFT'lere sahiptir. Tracy'ye Twitter'da @0x_bae adresinden ve Telegram'da @tracycwang adresinden ulaşılabilir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 18:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk