Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Teknoloji Uzmanlarından ABD'li Senatörlere Kriptoyu Eleştiren Mektup

26 teknoloji uzmanından gelen bir mektup, kriptoyu riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış olarak tanımlıyor.

1 Haziran 2022 12:20

Güncellenme: 1 Haziran 2022 13:38

Financial Times’ın (FT) haberine göre bir grup teknoloji uzmanı ve akademisyen, kripto endüstrisinin lobi faaliyetlerine karşı ilk ortak girişimde kripto para birimini ve blok zinciri teknolojisini eleştiren ABD'li milletvekillerine mektup yazdı.

 

FT, 26 imza sahibi arasında Harvard öğretim görevlisi Bruce Schneier, eski Microsoft mühendisi Miguel de Icaza ve Google Cloud'un baş mühendisi Kelsey Hightower'ın yer aldığını söyledi.


Rapora göre mektupta, "Sizi dijital varlık sektörü finansörlerinden, lobicilerden ve destekçilerden bu riskli, kusurlu ve kanıtlanmamış dijital finansal araçlar için yasal bir güvenli bölge oluşturma baskısına direnmeye çağırıyoruz" denildi.


Mektup, Senato Çoğunluk Lideri Charles Schumer ve Azınlık Lideri Mitch McConnell ile önde gelen senatörler Patrick Toomey ve Ron Wyden’a yönelik yazıldı.


Schneier'e göre, “Blokzincir savunucularının iddiaları doğru değil. Güvenli değil, merkezi olmayan değil. Parolanızı unuttuğunuz ve birikimlerinizi kaybettiğiniz hiçbir sistem güvenli bir sistem değildir.”


Yazılım geliştiricisi Stephen Diehl, “Karşı lobi yapıyoruz, bu mektup bununla ilgilli. Kripto endüstrisinin insanları var, politikacılara istediklerini söylüyorlar” dedi. 


Kripto şirketleri 2021’de lobi faaliyetlerine yaklaşık 9 milyon dolar harcadı, bu da önceki yıl harcanan 2,8 milyon doların üç katından fazla. Kripto para borsası Coinbase,1,5 milyon dolar harcamayla bu rakamın en büyük kısmını oluşturdu.

 Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk