Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

2021'de ABD’li Yetişkinlerin Yüzde 12’si Kripto Para Sahibiydi

ABD Merkez Bankası(Fed) “ABD Hanehalklarının Ekonomik Refahı” anketinde kriptonun ilk görünümüne işaret etti.

24 Mayıs 2022 09:43

Güncellenme: 24 Mayıs 2022 09:45

ABD'li tüketicilerin ekonomik durumunu ölçen Federal Rezerv araştırmasına göre, yetişkinlerin yüzde 12'si 2021'de kripto para birimine sahipti.


Pazartesi günü yayımlanan ve bu yıl ilk kez 11.000 kişiyle yapılan yıllık ankette kripto sahipliği ve benimsenmesiyle ilgili sorulara yer verildi.   


Bu soruların sorulmasının nedeni ABD merkez bankasının gelişen kripto ekonomisinin büyük remi nasıl etkilediğini (ve etkilemediğini) anlamaya yönelik artan ilgisinin son işareti olarak tanımlanabilir.


Elde edilen veriler, Amerikalı tüketicilerin bir para birimi olarak kriptoya çok az ilgi gösterdiğini gösterirken genel olarak büyük yatırımcılar ve ankete katılanların yalnızca yüzde 3'ü önceki yıl kripto para gönderdiklerini ya da ödediklerini söyledi. Buna karşılık, yüzde 11'i ise kriptoyu yatırım olarak elinde tutuyordu.


Anket sonucunda yayımlanan raporda  bu kullanıcılar için “orantısız olarak yüksek gelirliydi" ifadesi kullanıldı. Saf oyun yatırımcılarının yüzde 46'sı 100.000 dolar veya daha fazla kazanırken hemen hepsinin banka hesabı vardı. Ödemeler veya transferler için gerçekten kripto kullanan yüzde 3'ün yüzde 13'ünün banka hesabı yoktu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bir Bitcoin Göstergesi, Kaldıraçlı Pozisyonlarda Tasfiye İhtimaline İşaret Ediyor

26 Şubat 2024 13:40

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk