Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

MetaTalks

MetaTalks

Yeni nesil finans, yatırım, teknoloji dünyasınına ışık tutan içerikleriyle CoinDesk Türkiye Podcast Serilerinden ''MetaTalks'' BtcTurk'ün katkılarıyla sizlerle!

Sunucu

sunucu

Murat Günenç

Murat Günenç


Podcastlerimizi buradan da dinleyebilirsiniz:

Metaverse ve Dijital Kimliklerimiz

Metaverse ve dijital platformlarda ortaya çıkan farklı kimliklerimizi, farklılaşan değer yargılarımızı, farklı tüketim alışkanlıklarımızı bu bölümde konuştuk. Bireysel ve toplumsal özgürlük üzerine yorumlar paylaştık. Ayrışan dijital hazlar ve fiziki hazları; insanın zihin evrimi ile yarışan teknolojik dönüşümü, insanı odaktan çıkartmadan, kontrolün hala bizde nasıl olduğunu tartıştık, fiziki dünyadan dijitale taşıdığımız alışkanlıkların; bu dönüşüme etkisinine değindik.

16 Ocak 2023 15:30

Metaverse ve Hukuk Boyutu

Metaverse üzerine açılımlar, girişimler ve büyüyen ekonomi oluşurken , en çok üzerine konuşulması gereken bu yeni düzenin işlemesi, farklı metaverse alanları arasında işleyişler, kurallar, sahiplik, lisanslama gibi konuların, bu alanlarda yaratılan kimliklerin, oluşan hakların bu boyutta da korunmasına yönelik sohbetimizi bilişim hukuku üzerine tecrübesi ve öngörüleri dünya çapında olan konuğumuz, Burçak Ünsal ile gerçekleştirdik.

16 Ocak 2023 15:24

Metaverse ve Oyun Adaptasyonu 2

Metaverse kavramına en hazır alan olan Oyun Sektörünün dinamiklerini, Metaverse ile dönüşümünü ve yaratacağı fırsatları bu bölümde konuştuk. Üzerinde en çok durulan kavramlardan olan NFT lerin bu dönüşümdeki yerine, ekonomik olanaklarını ve yeni düzende getirdiği uygulamaları da iki bölüme ayrılmış bu sohbetimizde değindik.

3 Ocak 2023 14:02

Metaverse ve Oyun Adaptasyonu 1

Metaverse kavramına en hazır alan olan Oyun Sektörünün dinamiklerini, Metaverse ile dönüşümünü ve yaratacağı fırsatları bu bölümde konuştuk. Üzerinde en çok durulan kavramlardan olan NFT lerin bu dönüşümdeki yerine, ekonomik olanaklarını ve yeni düzende getirdiği uygulamaları da iki bölüme ayrılmış bu sohbetimizde değindik.

9 Kasım 2022 13:25

Meta Ekonominin Veri Boyutu

Teknolojinin her alanda dönüşümü sağlaması ile oluşan büyük veri dünyasının ve veri odaklı stratejilerin en önemli şirketlerinden Future Bright şirketi kurucu ortağı Akan Abdula ile, Metaverse 'in oluşturacağı ekonomiyi, öngörebildiğimiz fırsat ve çözüm gerektirecek riskleri konuştuk.

9 Kasım 2022 13:25

Metaverse ile Değişen Eğlence Alışkanlığımız

Müzik dünyasının duayenlerinden Müzikmentor'un kurucusu Tolga Akyıldız ile içerik tüketiminin ve eğlence sektörünün meta dünyalar ile dönüşümünü konuştuk.

19 Ekim 2022 17:17

Metaverse ve Müzik Sektörü

Müzik dünyasının duayenlerinden Müzikmentor kurucusu Tolga Akyıldız ile içerik üretiminin, festivallerin, mekanların Meta dünyalar ile dönüşümünü konuştuk.

16 Eylül 2022 10:36

Metaverse ile Türkiye Start-up 'ları için Oluşan Fırsatlar

Istanbul Ticaret Odası Bilgi Ticaretleştirme Merkezi Genel Müdürü İbrahim Elbaşı ile meta ekonomiden etkilenecek Türkiye girişimcilik sisteminin küresel olarak güçlü olduğu noktaları ve fırsatları bu bölümde konuştuk.

12 Eylül 2022 15:17

Metaverse ve Girişimcilik

Istanbul Ticaret Odası Bilgi Ticaretleştirme Merkezi Genel Müdürü İbrahim Elbaşı ile dijitalleşme, meta ekonomi ve girişimcilik dinamiklerini konuştuk.

26 Ağustos 2022 18:15

Fiziki ve Dijiltal Dünyanın Kesişiminde Metaverse Fırsatları

VR Masters kurucusu Ali Hantal ile, fiziki dünya ile dijital dünyanın kesiştiği platform olan Metaverse ile doğan fırsatları, olanakları ve ufukta gördüğü vizyonu konuştuk.

4 Kasım 2022 17:51

Metaverse Vizyonu ve Açık İnovasyon

XR Masters kurucusu Ali Hantal ile, Metaverse'in dünyadaki önemli ajanda konularından birinin paydaşlarından olan Open AR Cloud üzerine konuştuk; Metaverse ile oluşan kapalı sistemlerin riskleri, açık ve ortak standartların önemini masaya yatırdık.

11 Ağustos 2022 11:36

21. yy'da Dijital Yetkinlikler

NBS HR kurucusu Ahu Bade Özkan ile dönüşen ekonomi ve iş tanımları ile sahip olmamız gereken yeni yetkinlikleri , geride bırakmamız gerekenleri ve yeni iş alanlarını konuştuk.

28 Temmuz 2022 10:34

Metaverse Çağında IK Ajandası ve Yeteneğin Evrimi

NBS HR kurucusu Ahu Bade Özkan ile dijital dönüşüm, uzaktan çalışma ve Metaverse etkisi ile değişen çalışma ortamı, yeni ihtiyaçlar ve katma değer yaratan yeteneğin dinamiklerini, beklentilerini bu bölümde konuştuk.

28 Temmuz 2022 10:34

Meta Ekonomi

Colendi kurucu ortağı ve küresel CEO'su Bülent Tekmen ile, Meta Ekonomi , finansın ve kripto paranın bu yeni ekonomideki dönüşümünü ve de finansal teknolojilerin destekleyici rolünü konuştuk. Sadece ekonomi değil, merkeziyetsiz finansın geleceğini ve olası potansiyellerini de bu bölümde sizlerle buluşturuyoruz.

30 Temmuz 2022 11:56

Metaverse - Modada Yarattığı Etki

Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Orakçıoğlu Kazan ile metaverse algısının perakende, lüks tüketim ve moda dünyasının dönüşümündeki etkilerini konu aldığımız bu sohbetimiz ' Metaverse ve Modanın Dönüşümü' bölümümüzde

26 Ağustos 2022 18:14

Metaverse - Dijital Deneyimin Geleceği

Teknoloji çağı içerisindeki insanın ve tüketim davranışlarının dönüşümünü ele alan sanatçı ve eğitmen Bager Akbay ile ''dijital deneyimin geleceği'' olarak nitelendiren Metaverse dünyası üzerine gerçekleştirdiğimiz şimdi '' Dijital Deneyimin Geleceği'' bölümümüzde.

26 Ağustos 2022 18:14

Metaverse - Ufukta ne var ?

Sanatçı ve Eğitmen Bager Akbay'ın konuk olduğu, Metaverse’in çıkışına sebep olan geçmişten bugüne olan teknolojik dinamikleri, her sektöre yansıyan merkeziyetsizleşmenin ile birlikte toplumun teknoloji adaptasyonu konularına mercek tuttuğumuz sohbetimiz '' Ufukta Ne Var?'' bölümünde sizinle buluşuyor.

26 Ağustos 2022 18:14

Diğer Podcastlerimiz

DAO Sohbetleri

Yeni nesil finans, yatırım, teknoloji dünyasınına ışık tutan içerikleriyle CoinDesk Türkiye Podcast Serilerinden DAO'lar ve yarattığı yeni trendlere odaklanan ''DAOTalks'' Yıldız Ventures'ın katkılarıyla sizlerle!

DeFiTalks

DeFiTalks

Merkeziyetsiz finans dünyasının kapılarını aralayacağımız, en çok merak edilenleri sektörün uzmanlarıyla tartışacağımız DeFiTalks, dYdX Foundation’ın katkılarıyla ve Lytera Kurucu Ortağı Baki Er’in sunumuyla Spotify, YouTube ve coindeskturkiye.com'da yayında! "CoinDesk Türkiye takipçilerine özel %5 indirimli dYdX kayıt linki: dydx.exchange/r/CoindeskTurkiye"

MetaTalks

MetaTalks

Yeni nesil finans, yatırım, teknoloji dünyasınına ışık tutan içerikleriyle CoinDesk Türkiye Podcast Serilerinden ''MetaTalks'' BtcTurk'ün katkılarıyla sizlerle!

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk