Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yeni Donanım, Kriptonun Wall Street Yolunu Kolaylaştırabilir

FIX Protokolü, dijital varlık ticaretinde iletişimi kolaylaştırmak ve standart hale getirmek için Dijital Belirteç Tanımlayıcısı (DTI) desteği ekledi.

24 Nisan 2023 12:19

Güncellenme: 24 Nisan 2023 14:26

Geleneksel piyasalarda kullanılan bir donanım, geleneksel finans (TradFi) müdavimlerinin kripto ticareti yapmalarını daha kolay hale getirecek şekilde geliştiriliyor.


Yapılan açıklamaya göre, içinde yatırımcılara ait makineler, takas bilgisayarları ve benzeri ürünleri barındıran modern ticaret sistemlerinin birbirlerine ulaşıp, konuşmak için kullandıkları ortak dil Finansal Bilgi Değişim Protokolü (FIX), kripto para birimlerine ve diğer dijital varlıklara yönelik olarak ISO standartlarına uygun bir şekilde Dijital Belirteç Tanımlayıcı (DTI) desteğ ekledi.


Dünya üzerinde dolaşımda bulunan hisse senetleri, tahviller ve daha farklı finansal araçlar hali hazırda standardize edilmiş kimlik kodlarını kullanıyorlar. DTI, ticareti daha kolay hale getirmenin bir yöntemi ve Wall Street enstrümanlarının dolaşımdayken beklediği donanımlardan biri durumunda. DTI’nın hayata geçişi, kriptonun TradFi alanında daha kolay benimsenmesinin bir yolu olarak görülüyor.


FIX İcra Direktörü Jim Kaye, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, DTI standardını FIX Protokolü’ne entegre etmek için bir karar vermek bizim adımıza çok kolay oldu, çünkü DTI, işlevselliği dijital varlık ekosistemine doğru büyütüyor ve bu gelişme, piyasanın varlık türleriyle uyumlu bir çalışma ortamı yakalamasına yardım ediyor” dedi.


Basın açıklamasında, DTI'nin düzenleyiciler tarafından kara para aklamanın önlenmesi için dijital alım satımları izlemek ve alım satımdaki riski izlemek için de kullanılabileceği belirtildi.


Basın açıklamasında, 1.300'den fazla DTI yayınlandığı, bu rakama özel defterler ve tokenize edilmiş varlıkların dahil olduğu da vurgulandı.

Daha Fazla Oku

    FIXDTITradFiWall streetkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk