Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Yatırımcılar Kripto ve Staking ile İlgilenmeye Devam Ediyor

Kraken’in OTC Ticareti Başkanı Juthica Chou, “Ticari ilginin hem proof-of-work ağları hem de proof-of-stake ağları açısından güçlü kalmaya devam ettiğini görüyoruz” dedi.

24 Şubat 2023 10:02

Güncellenme: 24 Şubat 2023 18:05

Perşembe günü First Mover programında konuşan Kraken OTC Ticareti Başkanı Juthica Chou’nun ifadelerine göre FTX borsasının iflası ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskılarına rağmen kripto ekosistemine olan ilgi azalmadı.


Kripto borsasının yön değiştirdiğini ve yatırımcıların hem kısa hem uzun vadeli yatırımlar için fırsat sağlayabilecek varlıklara yöneldiklerini ekledi.


Bu ayın başlarında SEC, San Francisco merkezli Kraken’i kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla suçlamıştı. Komisyon Kraken’e ABD’li müşterilerine staking hizmetini derhal durdurmasını emretmişti. Kısa bir süre sonra ise Kraken’in tescilli şirketleri Payward Ventures Inc. ve Payward Trading Ltd., SEC tarafından uygulanan 30 milyon dolarlık cezayı ödemeyi kabul etti.


Gelişmeler doğrultusunda Kraken’in ABD müşterileri staking hizmetlerinden uzaklaşsalar da Chou’ya göre bu durum ilginç bir şekilde kriptonun yeni yönlerini ve protokollerini ortaya çıkardı. Ortaya çıkan yeniliklerin kurumsal müşterilerin ilgisini çekmeyi başardığını da belirtti.


Bu durumun kesinlikle bir süre daha devam edeceğini söyleyen Chou, yatırımcıların Bitcoin (BTC) ilgisinin de yeniden arttığını söyledi. Müşterilerin özellikle kaldıraçlı ve daha fazla getiri sağlayan fırsatlara oldukça dikkat etmeye başladıklarını ekledi.


Dijital varlıklara artan kurumsal ilgi ETC Group CEO’su Bradley Duke tarafından da tescillendi. First Mover programında konuşan Duke, kriptoya güçlü bir kurumsal güven olduğunu ve Bitcoin’in bu güvene öncülük ettiğini söyledi.


Duke, yaklaşık 11.301 BTC’lik net giriş ile Ocak ayında Bitcoin borsasında işlem gören varlıkların 2013’ten bu yana en yüksek ikinci başlangıcı yaptıklarını belirtti.


Gelişmeler hakkında “Bu durum sahaya giren oyuncular olduğunun önemli bir göstergesi” dedi.


Daha Fazla Oku

    kripto piyasasıkrakenJuthica ChoustakingSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk